Nowa wystawa w Galerii "Wiano"

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Nowa wystawa w Galerii "Wiano"

Drukuj
DSCF1316 (galeria: 1)

Powiatowa Galeria „ Wiano” ma przyjemność zaprezentować Państwu wyjątkową wystawę prac utalentowanego, lokalnego twórcy- p. Andrzeja Grądzkiego. Jego talent przejawia się w modelarstwie kartonowym. Głównie tworzy modele z dziedziny architektury, bo właśnie one są najbardziej efektowne i widowiskowe.

Sam o sobie i swojej pasji mówi tak:

Urodziłem się 10.05.1954 roku na Mazurach w miejscowości Paluzy. Od października 1962 roku mieszkam w Łochowie. Obecnie pracuję w Urzędzie Miejskim w Łochowie na stanowisku Inspektora ds. BHP, Wojskowych, OSP.

Modelarstwem kartonowym zainteresowałem się już w połowie szkoły Podstawowej prenumerując „Małego Modelarza”, na podstawie którego wykonywałem modela samolotów, statków i pojazdów wojskowych. W późniejszym okresie zacząłem wykonywać modele latające szybowców ze sklejki i balsy. Prowadząc kółko modelarskie w Domu Kultury w Łochowie wykonywaliśmy modele latające szybowców, jak również modele na uwięzi z silnikiem spalinowym. Po podjęciu pracy poza Łochowem przestałem zajmować się modelarstwem z powodu braku czasu. Gdy w 1997 roku rozpocząłem pracę w Urzędzie Miejskim w Łochowie powróciłem do zainteresowań modelarskich. Wykonuję przeważnie modele kartonowe i zajmuję się tym w okresach jesienno- zimowych. Traktuję to jako odskocznia od zwykłych obowiązków i sposób na odstresowanie. Organizując wystawę mam nadzieję, iż zainteresuję tym młodzież, ponieważ tego rodzaju hobby wyrabia wyobraźnię przestrzenną, pozwala poznać rysunek techniczny, a przy wykonywaniu różnych rodzajów modeli wymusza zapoznanie się z bardziej szczegółowymi informacji na temat

Mając tego typu zainteresowania, nie ma pojęcia „nuda” w wolnych chwilach.”

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z twórczością p. Andrzeja Grądzkiego. Jego prace można oglądać w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie przy ul. Przemysłowej 5, w godzinach pracy urzędu.

 

DSCF1325 (galeria: 2)
DSCF1313 (galeria: 3)
DSCF1328 (galeria: 4)
DSCF1308 (galeria: 5)
DSCF1310 (galeria: 6)
p. Andrzej Grądzki (galeria: 7)
DSCF1318 (galeria: 8)
DSCF1299 (galeria: 9)
DSCF1320 (galeria: 10)
DSCF1298 (galeria: 11)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.