Nowa skrapiarka w zasobach węgrowskiego ruchu drogowego

Nowa skrapiarka w zasobach węgrowskiego ruchu drogowego

Dnia 1 sierpnia br. Starosta Węgrowski Ewa Besztak wraz Wicestarostą Węgrowskim Markiem Renikiem spotkali się z Dyrektorem Zarządu Dróg w Węgrowie Marcinem Gąsiorkiem oraz Kierownikiem Obwodu Drogowego w Węgrowie, w celu obejrzenia nowej skrapiarki.

Urządzenie zastąpi wysłużoną skrapiarkę znajdującą się w zasobach węgrowskiego obwodu drogowego. Maszyna posiada zbiornik na ciecz roboczą o pojemności 1500 l. Wyposażona jest w zestaw urządzeń do automatycznego utrzymywania temperatury emulsji znajdującej się w zbiorniku oraz pompę wraz z lancą do ręcznego podawania materiału w miejsce pracy. Obsługa urządzenia jest zautomatyzowana i odbywa się z pulpitu sterowniczego. Sprzęt wyposażony jest w oświetlenie ostrzegawcze oraz posiada odblaskowe oznaczenia. Zakup został sfinansowany ze środków własnych Zarządu Dróg Powiatowych przekazanych przez Powiat Węgrowski na mocy uchwały Rady Powiatu Węgrowskiego

Całkowity koszt zakupu wyniósł 124 918,80 zł. Skrapiarkę dostarczyła firma ROLLEX z Wrocławia. Nowy sprzęt przyczyni się usprawnienia prac z zakresu bieżącego utrzymania dróg powiatowych.