„NIE! Dla wypalania traw na Mazowszu”

„NIE! Dla wypalania traw na Mazowszu”

Statystyki pożarów traw są niepokojące. Jak wynika z analizy danych Państwowej Straży Pożarnej zwiększyła się liczba przypadków wypalania łąk i pastwisk. Pokazuje to, że niezbędne jest min. podjęcie działań edukacyjnych, które podnoszą świadomość społeczną, chociaż nie wszędzie i nie zawsze będą one natychmiastowe. Zmiana postaw i przyzwyczajeń nie dokonuje się szybko, wymaga też wspólnego zaangażowania samorządów, służb i organów administracji. W związku z powyższym Wojewoda Mazowiecki zainicjował akcję pod nazwą „NIE! Dla wypalania traw na Mazowszu”.

Pomoc merytoryczną do prowadzenia działań informacyjnych uzyskać można zarówno w miejscowych komendach straży pożarnej, jak i na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie (www.mazowieckie.pl – baner „STOP! Wypalaniu traw”).