Narada dyrektorów w ramach SCWEW

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Narada dyrektorów w ramach SCWEW

Drukuj
(galeria: 1)

W piątek, 18 listopada, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie odbyła się narada szkoleniowa dla dyrektorów szkół i przedszkoli z terenu powiatu węgrowskiego.

Przybyłych gości powitała dyrektor SOSW w Węgrowie Hanna Kasperowicz i jednocześnie lider Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą w Węgrowie. Następnie pani Celina Radzikowska – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie, Delegatura w Siedlcach zapoznała zebranych z programem spotkania. Przed rozpoczęciem narady uczniowie Ośrodka zaprezentowali montaż słowno - muzyczny. Wzruszająca i jednocześnie pełna patriotycznej nuty piosenka Zlaty - uczennicy z Ukrainy oraz symboliczny taniec wolności w wykonaniu dzieci i nauczycieli z Ośrodka, wzbudziły wśród zgromadzonych gości poczucie solidarności i dumy ze wspólnego budowania sukcesu.

W części merytorycznej spotkania jako pierwsza głos zabrała Elżbieta Michalak – konsultant do spraw edukacji wczesnoszkolnej i awansu zawodowego nauczycieli z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Podczas swojego wystąpienia pani Michalak poruszyła takie zagadnienia jak: zmiany w awansie zawodowym, zasady uzyskiwania stopnia awansu nauczyciela mianowanego i dyplomowanego od 1 września 2022 r., zatrudnienie i awans nauczyciela początkującego oraz postępowanie kwalifikacyjne na stopień nauczyciela dyplomowanego. Następnie o formach udzielania uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu i szkole ogólnodostępnej mówiła Gabriela Strąk – ekspert do spraw edukacji włączającej ze SCWEW w Węgrowie. Z kolei praktyczną realizację zadań pedagoga specjalnego przybliżyła obecnym Hanna Kasperowicz – lider SCWEW w Węgrowie. Na zakończenie spotkania głos zabrała p.  Małgorzata Piętka – wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie, Delegatura w Siedlcach. Przybliżyła zebranym tematykę związaną ze współpracą szkoły z rodzicami.

Organizacja narady szkoleniowej została zaplanowana w ramach współpracy Specjalistycznego Centrum Wpierającego Edukację Włączającą  wdrażanego pilotażowo w SOSW w Węgrowie z Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach oraz z MSCDN w Siedlcach.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.