Nagrodzeni w konkursie: Strażak Roku Powiatu Węgrowskiego 2022

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Nagrodzeni w konkursie: Strażak Roku Powiatu Węgrowskiego 2022

Drukuj
(galeria: 1)

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Węgrowskiego druhowie OSP otrzymali dyplomy i nagrody w konkursie Strażak Roku Powiatu Węgrowskiego. Nagrodzeni w kategorii Strażak Zawodowy wyróżnienia odebrali 30 maja br. podczas obchodów Dnia Strażaka.

Zgodnie z uchwała nr 167/64/2016 z dnia 05.04.2016r. Zarządu Powiatu Węgrowskiego, corocznie począwszy od 2016 roku przeprowadzany jest konkurs „Strażak Roku Powiatu Węgrowskiego”. Konkurs jest otwarty dla wszystkich strażaków pełniących służbę w Komendzie Powiatowej oraz zrzeszonych w Ochotniczych Strażach Pożarnych na terenie powiatu węgrowskiego.

Celem konkursu jest: wspieranie i promowanie aktywności strażaków w dziedzinie bezpieczeństwa oraz działalności społecznej i kulturalnej; promowanie działalności służb ratowniczych; poprawa poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i docenienie ofiarności strażaków; przedstawienie, spopularyzowanie i nagrodzenie strażaków wyróżniających się ofiarnością i niezwykłymi postawami w ratowaniu życia i mienia ludzkiego.

Również w roku bieżącym w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyło się posiedzenie Kapituły konkursu. Kapituła w składzie: Ewa Besztak- Starosta Węgrowski, Przewodnicząca kapituły; Marek Renik- Wicestarosta Węgrowski; Mateusz Bieniak- Komendant Powiatowy PSP w Węgrowie; Paweł Łabaj- Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Węgrowie oraz Włodzimierz Cichocki- Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego, przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

- z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, w kategorii strażak zawodowy- tytuł „Strażaka Roku 2022 Powiatu Węgrowskiego” i nagrodę- Rafałowi Szydłowskiemu oraz wyróżnienia: Łukaszowi Krzesiewiczowi oraz Wojciechowi Chwedorukowi.

- w kategorii strażak ochotnik- tytuł „Strażak Roku 2022 Powiatu Węgrowskiego” i nagrodę dla Dh-a Piotra Zacha z OSP Baczki  oraz wyróżnienia: Dh-owi Grzegorzowi Safiańskiemu z OSP Krypy gm. Wierzbno oraz Dh-owi Kamilowi Zdunkowi z OSP Ostrówek.

Info: Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Węgrowie

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.