Na węgrowskim cmentarzu odsłonięto odnowiony Pomnik Żołnierzy Poległych w 1920r.

Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz reprezentował Samorząd Powiatu podczas uroczystości odsłonięcia Pomnika Żołnierzy Poległych w 1920r. odnowionego przez IPN, który znajduje się na Cmentarzu Parafialnym w Węgrowie.

Uroczystość, będąca częścią obchodów 100. lecia Bitwy Warszawskiej 1920r. zorganizowanych przez Miasto Węgrów, poprzedziła Msza Święta  pod przewodnictwem ks. Prałata Leszka Gardzińskiego odprawiona w Bazylice Mniejszej w Węgrowie. Po jej zakończeniu na węgrowskim cmentarzu odsłonięto Pomnik Żołnierzy Poległych w 1920r. odnowiony przez Instytut Pamięci Narodowej.

Zebranych powitał Burmistrz Miasta Węgrowa Paweł Marchela. Następnie głos zabrali także: Radny Miejski Węgrowa Tomasz Staręga odczytując list Senator RP Marii Koc i Poseł na Sejm Maciej Górski.

Po odsłonięciu pomnika, który poświęcił ks. Prałat Leszek Gardziński, zgromadzone delegacje przystąpiły do składania kwiatów i zapalenia zniczy.

W uroczystości udział wzięli: Poseł na Sejm RP Maciej Górski, Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, Zastępca Dyrektora Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej Joanna Piskorz, Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz, Burmistrz Miasta Węgrowa Paweł Marchela i Wiceburmistrz Halina Ulińska, Przewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa Zofia Paczóska, Radni Powiatu Węgrowskiego, Radni Miasta Węgrowa, delegacja druhów OSP w Węgrowie na czele z Komendantem Markiem Sewerynikiem, węgrowscy harcerze a także mieszkańcy Węgrowa.