Młodzież z ERASMUS+ z wizytą w Starostwie

Młodzież z ERASMUS+ z wizytą w Starostwie

Na terenie Powiatu Węgrowskiego przebywa młodzież z Bułgarii, Grecji, Turcji i Rumunii. Goście odwiedzają nasz kraj w ramach europejskiego programu ERASMUS+, w którym uczestniczy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krypach (gm. Wierzbno).

W środę 13 kwietnia młodzież wspólnie z opiekunami odwiedzali Starostwo Powiatowe w Węgrowie. W spotkaniu, które odbyło się w sali konferencyjnej im.. I.J. Paderewskiego udział wzięli: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik i dyrektor Szkoły w Krypach pani Teresa Strupiechowska.

Starosta serdecznie przywitała uczestników wymiany, a także przybliżyła informacje dotyczące powiatu i pracy w urzędzie. Następnie goście obejrzeli film promujący
Powiat Węgrowski, przedstawiający walory turystyczne i przyrodnicze naszego regionu. Na pamiątkę wizyty wszyscy otrzymali foldery i ulotki promocyjne.

ERASMUS+ to unijny program wspierający kształcenie i szkolenie młodzieży w Europie. Celem projektu jest wzajemne poznawanie się, odkrywanie podobieństw i różnic kulturowych, kształtowanie szacunku i tolerancji oraz poznawanie tradycji i historii innych krajów europejskich.