Mieszkańcy gminy Korytnica dziękowali za plony

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Mieszkańcy gminy Korytnica dziękowali za plony

Drukuj
(galeria: 1)

4 września, w Korytnicy, odbyło się doroczne święto plonów, które zgromadziło tłumy mieszkańców powiatu węgrowskiego.

Dożynki rozpoczęły się mszą w kościele pod wezwaniem św. Wawrzyńca Męczennika w Korytnicy. Po jej zakończeniu uczestnicy przemaszerowali na plac obok kościoła, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. : Poseł Maciej Górski, Poseł Marek Sawicki, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowała Starosta Węgrowski Ewa Besztak, która podziękowała rolnikom z gminy Korytnica za ich trud i ciężką pracę.

Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji, wśród których znalazły się konkursy dla dzieci i dorosłych, koncert orkiestry dętej, występ kabaretowy a także występy gwiazd muzyki rozrywkowej. Nie zabrakło również stoisk z wiejskim jadłem, które przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Korytnica.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.