Materiały promujące Narodowy Program Szczepień

Materiały promujące Narodowy Program Szczepień

W dniach 19 i 20 kwietnia br. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie, wydawali materiały reklamowe promujące Narodowy Program Szczepień.

Ulotki oraz plakaty w ogólnej liczbie 46 800 szt., rozdysponowano do poszczególnych miast i gmin z terenu powiatu, SP ZOZ w Węgrowie oraz Starostwa. Rozdzielnik dystrybucji sporządził Wydział Zarządzania Kryzysowego a także poinformował poszczególne jednostki o terminie i miejscu odbioru. Spodziewane zwiększenie dostaw szczepionek przeciw Covid-19,  przyczyniło się do wprowadzenia zmian w tym programie. Istotnym przedsięwzięciem jest przystąpienie do szczepień masowych,  poprzez zwiększenie potencjału istniejących już punktów szczepień populacyjnych oraz uruchomienie Punktu Szczepień Powszechnych, organizowanych przez samorządy we współpracy z podmiotami wykonującymi działalność leczniczą. Dlatego ważną kwestią jest właściwa komunikacja i akcja promocyjna, polegająca min. na dotarciu do jak najszerszej liczby osób jeszcze nie zaszczepionych.

Info: Naczelnik WZK/Włodzimierz Cichocki