Maseczki ochronne dla służb

Maseczki ochronne dla służb

W dniu 7 kwietnia br., Starostwo Powiatowe w Węgrowie przekazało kolejną partię maseczek ochronnych dla jednostek z terenu powiatu węgrowskiego. Tym razem maseczki otrzymali: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Węgrowie, Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie.

Są to instytucje które znajdują się na pierwszej linii walki z koronawirusem. W sumie przekazano 1650 szt. maseczek z czego najwięcej przekazano dla SP ZOZ w Węgrowie. Maseczki zostały pozyskane od Wojewody Mazowieckiego przez Wydział Zarządzania Kryzysowego tut. Urzędu z Wojewódzkiego Magazynu Obrony Cywilnej.  Maseczki posłużą pracownikom i funkcjonariuszom ww. instytucji, mającym w swojej pracy na co dzień bezpośredni kontakt z osobami chorymi.

Info: Naczelnik WZK / Włodzimierz Cichocki