„Las Pamięci Jana Pawła II"

powiatwegrowski.pl - Strona główna

„Las Pamięci Jana Pawła II"

Drukuj
(galeria: 1)

24 kwietnia o godz. 11.00, w ramach obchodów Dnia Ziemi, na działce leśnej w okolicach miejscowości Jerzyska w gminie Łochów odbyło się wspólne sadzenie lasu  pod nazwą „Las Pamięci Jana Pawła II" - upamiętniającego postać papieża Polaka. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęła senator Maria Koc.

Spotkanie rozpoczęło się od złożenia kwiatów pod Pomnikiem upamiętniającym walczących i poległych w bitwie pod Jerzyskami żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych. Następnie gospodarz miejsca Nadleśniczy Nadleśnictwa Łochów Bogusław Piątek przywitał zgromadzonych gości, a ksiądz Marek Dąbrowski proboszcz Parafii św. Stanisława Kostki w Jerzyskach poświęcił pamiątkową tablicę. Po krótkim instruktażu przez leśniczych wszyscy przystąpili do sadzenia.

W wydarzeniu uczestniczyli: Senator RP Maria Koc, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Nadleśniczy Nadleśnictwa Łochów Bogusław Piątek wraz z pracownikami nadleśnictwa,Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie Agnieszka Ludwin oraz Wicedyrektor Monika Słowik wraz z uczniami, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem Sławomir Ryszawa wraz z uczniami oraz delegacje uczniów z I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie wraz z opiekunem i delegacja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie wraz z opiekunem.

Po ciężkiej pracy, na wszystkich uczestników wydarzenia czekała tradycyjna grochówka.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.