„Kulturowy Spichlerz” w I LO w Węgrowie

„Kulturowy Spichlerz” w I LO w Węgrowie

W Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Węgrowie w grudniu 2018r. została otwarta sala w której będą gromadzone pamiątki kulturowe. Nosi ona nazwę „Kulturowy Spichlerz”. W tej chwili ekspozycja zawiera m.in. stroje ludowe i szlacheckie, kilimy, tkaniny dwuosnowowe, kwiaty z bibuły serwety i wycinanki opłatka. Pochodzą ze zbiorów szkoły oraz zostały przekazane przez artystki mieszkające w naszym regionie.

Uroczystego otwarcia Kulturowego Spichlerza dokonali: starosta węgrowski Ewa Besztak, prezes LGD „Bądźmy Razem” Małgorzata Szeja, dyrektor LO Małgorzata Janiuk, wiceprezes Stowarzyszenia „Ogólniak” Mariusz Szczupak oraz uczniowie LO – Natalia Błaszkiewicz i Patryk Grochowski. Obecni byli również wicestarosta węgrowski Marek Renik, przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz i burmistrz Węgrowa Paweł Marchela.

Realizowany przez Stowarzyszenie „Ogólniak” na Rzecz Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych w Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Węgrowie projekt pn.: „Kulturowy Spichlerz” wpisuje się w cel ogólny LSR Lokalnej Grupy Działania „Bądźmy razem”: „Wykorzystanie lokalnego potencjału dla poprawy jakości życia mieszkańców” i realizuje cel szczegółowy: „Zachowanie gospodarcze, wykorzystanie zasobów i tradycji kulturowych”. Projekt jest realizacją przedsięwzięcia LSR pn.: „Zasoby kulturowe”. Wartość dofinansowania projektu pn.: „Kulturowy Spichlerz” otrzymana za pośrednictwem Stowarzyszenia LGB „Bądźmy razem” wynosi 98 350,22zł.

Na zakończenie uroczystości wystąpił Zespół Ludowy „Węgrowianie”, który zaśpiewał kolędy i pastorałki.

Źródło: WBR24.pl rokiem będą się poszerzać. Uroczystego otwarcia Kulturowego Spichlerza dokonali: starosta węgrowska Ewa Besztak, prezes LGD „Bądźmy Razem” Małgorzata Szeja, dyrektor LO Małgorzata Janiuk, wiceprezes Stowarzyszenia „Ogólniak” Mariusz Szczupak oraz uczniowie LO – Natalia Błaszkiewicz i Patryk Grochowski. Obecni byli również wicestarosta węgrowski Marek Renik, przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz i burmistrz Węgrowa Paweł Marchela.

Tekst i foto: wbr24.pl