Konwent wójtów i burmistrzów z udziałem Starosty Węgrowskiego

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Konwent wójtów i burmistrzów z udziałem Starosty Węgrowskiego

Drukuj
DSCF1392 (galeria: 1)

W piątek, 14 czerwca br., w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyło się posiedzenie konwentu wójtów i burmistrzów z terenu powiatu węgrowskiego. W spotkaniu uczestniczyli także p.o. Komendanta Powiatowego Policji- Mirosław Olszewski oraz Komendant Powiatowy Straży pożarnej- Jarosław Soszyński.

Głównym punktem była rozmowa z dyrektorem rejonu energetycznego Wyszków- Jerzym Kosiorkiem, który poruszył najważniejsze zagadnienia związane z lokalną energetyką. Przedstawił aktualnie przeprowadzane inwestycje na terenie powiatu oraz perspektywę instalacji rozłączników radiowych.

Zebrani samorządowcy, korzystając z okazji bezpośredniej rozmowy z komendantem policji oraz straży pożarnej, przedstawiali swoje spostrzeżenia i sugestie co do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców konkretnych gmin.

Starosta Węgrowski przedstawił sytuację dotyczącą stanu dróg na terenie powiatu oraz plan ich remontów przewidziany na 2013 r. Poza tym przybliżył statystyki dotyczące poziomu edukacji w powiecie i zaproponował kierunki zmian jakie trzeba wprowadzić w najbliższym czasie. Wicestarosta Węgrowski- Ewa Besztak zaproponowała także współpracę w zakresie dodatkowego szkolenia uczennic z talentem siatkarskim, by zwiększyć szanse rozwoju –utworzonego w ubiegłym roku- Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. Naczelnik Wydziału Oświaty przedstawił natomiast propozycję Centrum Edukacji Obywatelskiej wprowadzenia do szkół projektu „ Cyfrowa szkoła”, który ma być wprowadzeniem do cyfryzacji polskiej edukacji.

DSCF1399 (galeria: 2)
DSCF1396 (galeria: 3)
DSCF1397 (galeria: 4)
DSCF1400 (galeria: 5)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.