Konwent wójtów i burmistrzów Powiatu Węgrowskiego

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Konwent wójtów i burmistrzów Powiatu Węgrowskiego

Drukuj
(galeria: 1)

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbył się pierwszy w tym roku konwent wójtów i burmistrzów z terenu powiatu węgrowskiego. Podczas obrad dyskutowano nad bieżącymi sprawami dotyczącymi funkcjonowania lokalnych samorządów.

Pierwszym puntem spotkania były rozmowy dotyczące problemu nielegalnego składowania odpadów. Do poruszanych kwestii odniosły się obecne na konwencie przedstawicielki Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, które odpowiadały na pytania odnośnie utylizacji odpadów i korzystania z systemu BDO.

Kolejnym tematem dyskusji była ochrona zwierząt gospodarskich i innych, której zagadnienia omówił Powiatowy Lekarz Weterynarii Pan Piotr Domański. Dyskutowano nad możliwościami całodobowej opieki weterynaryjnej, a także omówiono procedury związane ze zwalczaniem chorób zakaźnych a także podejmowaniem działań dotyczacych zdarzeń losowych ze zwierzętami dziko żyjącymi.

Samorządowcy wysłuchali także wystąpienia Komendanta Powiatowego Państwowy Straży Pożarnej w Węgrowie mł. bryg. Mateusza Bieniaka, który omówił działania PSP w Węgrowie w 2022 roku a także nakreślił plany jednostki na rok 2023.

Podczas konwentu poruszono również temat możliwości dalszego rozwoju gmin i miast, w oparciu o inwestycje samorządów w odnawialne źródła energii. Możliwości uniezależnienia się w przyszłości od paliw kopalnych i wzrastającej konkurencji zielonej energii omówił Radosław Kudla, prezes firmy H2PL.

Na zakończenie konwentu samorządowcy spotkali się z przedstawicielami Krajowego Zasobu Nieruchomości, którzy szczegółowo omówili kwestie skorzystania z możliwości budowy przez miasta i gminy mieszkań dla osób, które nie mają zdolności kredytowej ale posiadają zdolność czynszową. W ramach  programu Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych KZM tworzy z gminami spółki, których celem jest budowa z dofinansowaniem rządowym mieszkań społecznych o umiarkowanym czynszu dla najemców.

W konwencie udział wzięli: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Przewodniczący Konwentu i Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański, Wójt Gminy Grębków Bogdan Doliński, Wójt Gminy Korytnica Stanisław Komudziński, Wójt Gminy Miedzna Tadeusz Okulus, Wójt Gminy Stoczek Zbigniew Kłusek, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski wraz z zastępcą Małgorzatą Łotarską, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie mł. bryg. Mateusz Bieniak, Powiatowy Lekarz Weterynarii  Piotr Domański a także przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, firmy H2PL i Krajowego Zasobu Nieruchomości.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.