Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Węgrowskiego

Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Węgrowskiego

Podwyżki opłat za śmieci zdominowały tematykę kolejnego Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Węgrowskiego.

Posiedzenie odbyło się w miniony wtorek, 25.02  w Starostwie Powiatowym w Węgrowie. Oprócz Starosty Węgrowskiego Ewy Besztak i Wicestarosty Marka Renika, wójtów i burmistrzów z naszego regionu, w spotkaniu wzięli również udział:  Prezes Zakładu Utylizacji Odpadów w Siedlcach Pani Anna Goś- Pszczółkowska i Prezes Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Węgrowie Edwin Salamon.

Zebranych powitał przewodniczący konwentu Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański. Samorządowcy dyskutowali o problemie związanym z podwyżkami dotyczącymi odbioru odpadów.

Na zakończenie spotkania uczestnicy wyrazili chęć kontynuowania wspólnych spotkań, dzięki którym możliwe jest usprawnienie współpracy na linii powiat – gmina, w różnych dziedzinach życia społecznego, a także wypracowanie wspólnych rozwiązań problemów, z którymi borykają się samorządy terytorialne.