Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego w Łochowie

Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego w Łochowie

IMG_3596 (galeria: 1)

6 listopada br., w zabytkowym Pałacu Łochów odbyło się ostatnie w tej kadencji posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego.

W spotkaniu udział wzięli m.in. Jacek Kozłowski- Wojewoda Mazowiecki, Elżbieta Lanc- członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, przedstawiciele Mazowieckiego Oddziału NFZ, przedstawiciele Związku Pracodawców Mazowieckiego Porozumienia Szpitali Powiatowych oraz gospodarze gościnnej ziemi węgrowskiej na czele ze Starostą Węgrowskim- Krzysztofem Fedorczykiem.

Głównym tematem obrad były świadczenia zdrowotne na Mazowszu i podsumowanie bieżącej kadencji. W pierwszej części konwentu zastępcy dyrektora Mazowieckiego NFZ- Miłosz Antczak i Michał Dzięgielewski- przedstawili rozliczenie świadczeń zdrowotnych z 2014 roku oraz ich finansowanie w 2015. Drugi blok sesji poświęcony był omówieniu bieżącej współpracy Wojewody Mazowieckiego oraz Zarządu Województwa z samorządami powiatowymi. Na zakończenie przewodniczący Konwentu- Bogdan Pągowski wraz ze swoim zastępcą- Krzysztofem Fedorczykiem wręczyli okolicznościowe podziękowania zebranym starostom za czteroletnią, owocną współpracę.

IMG_3652 (galeria: 2)
IMG_3645 (galeria: 3)