Konferencja „Szkoła współpracy”

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Konferencja „Szkoła współpracy”

Drukuj
(galeria: 1)

Dobiegł końca dwuletni udział I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie w projekcie „Szkoła współpracy”. Szkolny zespół projektowy tworzyli: Adrian Bronisz i Kacper Grabarczyk (reprezentanci uczniów), pani Agata Kuć i pani Agnieszka Jurkowska (przedstawiciele rodziców) oraz pani Aldona Marcinowska i pani Katarzyna Sternicka (przedstawiciele nauczycieli).

15 czerwca 2015r. w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca ten ogólnopolski projekt systemowy pn. „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. Projekt realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej. Projekt ten jest nowatorskim przedsięwzięciem, którego jednym z najważniejszych celów jest wprowadzenie w ponad 1200 podmiotach – szkołach i przedszkolach z całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły. Projekt skierowany jest nie tylko do środowisk szkolnych – uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół, ale także do tzw. „otoczenia szkoły” – pracowników jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych.

Konferencję podsumowującą uświetniło wystąpienie Pani Joanny Kluzik-Rostkowskiej, Minister Edukacji Narodowej oraz Prezesa FRDL Jerzego Stępnia. Wśród prelegentów i gości znaleźli się m.in. prof. Janusz Czapiński, dr hab. Małgorzata Żytko, Mirosław Sielatycki.

Celem konferencji było podsumowanie zrealizowanych w projekcie działań, omówienie jego długofalowych efektów oraz prezentacja doświadczeń zarówno uczestników jak i członków zespołu projektu oraz trenerów.

Model współpracy rodziców, uczniów i nauczycieli  wypracowany przez I LO im. Adama Mickiewicza w Węgrowie został wytypowany do zamieszczenia w podręczniku MEN - MODEL WSPÓŁPRACY (komunikacja sprzyja porozumieniu i współpracy), w którym znajdzie się opis 40 najlepszych dobrych praktyk  współpracy spośród 1034 szkół i przedszkoli uczestniczących w projekcie.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.