Konferencja prasowa podsumowująca powiatowe inwestycje rządowe

Konferencja prasowa podsumowująca powiatowe inwestycje rządowe

16 stycznia w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyła się konferencja prasowa podsumowująca działania Samorządu Powiatu Węgrowskiego w 2022 roku w zakresie realizowanych i planowanych inwestycji prowadzonych przy wsparciu finansowym pozyskanym z programów rządowych. O swoich działaniach inwestycyjnych opowiedzieli także wójtowie i burmistrzowie z lokalnych samorządów.

Tematem podsumowania były inwestycje zrealizowane przez samorządy w 2022 roku dzięki środkom pozyskanym z programów rządowych, takich jak Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych, RFIL czy RFRD.

Rok 2022 w powiecie węgrowskim był czasem niezwykle intensywnym pod względem realizacji wielu inwestycji dzięki ogromnemu wsparciu środków rządowych. Wszystkie samorządy z terenu powiatu pozyskały łącznie około 220 mln. zł na modernizację i budowę dróg, chodników, ścieżek rowerowych, stacji uzdatniania wody, oczyszczalni ścieków, budowę i modernizację obiektów oświatowych a także na inne zadania inwestycyjne.

Dziękując wszystkim obecnym za współpracę Starosta Ewa Besztak podkreślała, że celem Samorządu Powiatu Węgrowskiego jest nieustający rozwój wszystkich gmin wchodzących w skład powiatu, a wraz z nim podnoszenie jakości życia mieszkańców.

Łączna wartość inwestycji prowadzonych przez powiat węgrowski w 2022 r., zakończonych lub w trakcie realizacji, to kwota ponad 56 mln zł.

Ponad 40 mln. zł powiat węgrowski pozyskał na realizację zadań inwestycyjnych w ramach: Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, rezerwy ogólnej budżetu państwa i rezerwy celowej budżetu państwa.

W konferencji udział wzięli: Senator RP Maria Koc, Poseł Maciej Górski, Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz wraz z Wiceprzewodniczącymi: Brygidą Górniaczyk i Krzysztofem Onaszkiewiczem, Członkowie Zarządu Powiatu: Tadeusz Kot i Włodzimierz Miszczak, z-ca Burmistrza Węgrowa Halina Ulińska i Przewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa Beata Gashi wraz z Radnymi: Tomaszem Staręgą i  Andrzejem Grabkiem, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski z Przewodniczącym Rady Sławomirem Ryszawą, Wójt Gminy Grębków Bogdan Doliński wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Ireneuszem Kowalskim, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański wraz z Przewodniczącym Rady Mieczysławem Jaszczurem, Wójt Gminy Stoczek Zbigniew Kłusek wraz z Przewodniczącym Rady Tomaszem Szymanikiem, Wójt Gminy Miedzna Tadeusz Okulus, Wójt Gminy Korytnica Stanisław Komudziński, Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran i Wójt Gminy Wierzbno Emil Wąsowski.