Konferencja poświęcona Siatkarskiemu Ośrodkowi Szkolnemu w Węgrowie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Konferencja poświęcona Siatkarskiemu Ośrodkowi Szkolnemu w Węgrowie

Drukuj
... (galeria: 1)

13 maja br. w sali konferecyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyła się konferencja poświęcona projektowi realizowanemu przez Polski Związek Piłki Siatkowej – Siatkarskie Ośrodki Szkolne, w ramach którego funkcjonuje Siatkarski Ośrodek Szkolny w Węgrowie. Ośrodek ten działa od 1 września 2012 roku w II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie, gdzie została utworzona klasa o profilu piłki siatkowej dziewcząt.

Wśród zgromadzonych gości w konferencji uczestniczyli przedstawiciele PZPS: Pan Waldemar Wspaniały – Szef Projektu S.O.S., Pan Zbigniew Krzyżanowski – Szef Szkolenia S.O.S, Pan Krzysztof Felczak – koordynator regionalny w województwie mazowieckim, lubelskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, Pan Robert Kupisz – koordynator wojewódzki – Mazowsze oraz Pan Michał Strąk – b. Minister, szef Urzędu Rady Ministrów w latach 1993-1995, a także Pan Krzysztof Fedorczyk – Starosta Węgrowski, Pani Ewa Besztak – Wicestarosta, Pan Tadeusz Krupa – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, Pan Janusz Baum – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, trenerki: Pani Małgorzata Kozieł i Pani Monika Skórka a także dyrektorzy gimnazjów z terenu powiatu węgrowskiego.

Spotkanie otworzył Starosta Węgrowski – Krzysztof Fedorczyk zaznaczając, iż klasa o profilu piłki siatkowej dziewcząt funkcjonuje dzięki współpracy pomiędzy Powiatem Węgrowskim, Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i ZSP w Węgrowie. Dodatkowo zwrócił on uwagę, że inicjatorem oraz głównym finansującym projekt jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, propagując oraz wspierając w ten sposób rozwój sportu młodzieżowego.

Uczestnicy spotkania poruszyli szereg zagadnień, m.in. p. Waldemar Wspaniały omówił strukturę projektu, w którym uczestniczy obecnie 3.335 dzieci oraz 256 nauczycieli skupionych w ośrodkach szkoleniowych znajdujących się w całej Polsce (obecnie w Polsce działają 32 takie ośrodki, w tym 16 przeznaczonych jest dla dziewcząt oraz 16 dla chłopców), w skład których wchodzi po 4-5 szkół.

O dużym potencjale i istotnych możliwościach Powiatu Węgrowskiego w realizacji projektu - zarówno technicznych (odpowiednia baza materialna m.in.: hala sportowa, internat, siłownia, sprzęt treningowy), personalnych (właściwy potencjał szkoleniowy/trenerski), jak i turystycznych w realizacji projektu S.O.S. w Węgrowie mówił p. Michał Strąk.

Akcent na udaną współpracę pomiędzy Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, samorządem terytorialnym a szkołą, która pozwala na efektywny rozwój projektu poprzez m.in.: zapewnienie zakwaterowania, wyżywienia, zwrot kosztów powrotu do domu oraz pomoc stypendialną dla uczestniczek projektu położył p. Krzysztof Felczak.

O oddziaływaniach promocyjnych projektu, również poza Powiat Węgrowski, aby liczba uczestniczek była z roku na rok coraz większa, a także aby móc wykorzystać w pełni potencjał młodzieży z Mazowsza mówił p. Zbigniew Krzyżanowski. Natomiast p. Robert Kupisz zaakcentował potrzebę dalszego wspierania oraz rozwoju siatkówki na terenie powiatu węgrowskiego poprzez szkolenie nauczycieli, a także przeznaczenie większej ilości godzin w szkołach na tego rodzaju dziedzinę sportu, co pozytywnie wpłynie zarówno na rozwój młodzieży, jak i promocję powiatu węgrowskiego. Pan Janusz Baum – Dyrektor ZSP w Węgrowie poinformował o przeprowadzanych testach sprawnościowych w ramach rekrutacji do klasy sportowej, jakie odbędą się w dwóch terminach: 18 maja br. oraz 25 maja br. w hali sportowej tegoż Zespołu.

Konferencję podsumował Starosta Węgrowski zapewniając o dalszych staraniach Powiatu Węgrowskiego wspierających siatkówkę wśród młodzieży, wpływającej pozytywnie na ich rozwój psycho-fizyczny, a także na promocję naszego powiatu.

Tekst:

Tadeusz Krupa

Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki

... (galeria: 2)
... (galeria: 3)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.