Konferencja „BezpieczNY, WolNY, RozsądNY”

Konferencja „BezpieczNY, WolNY, RozsądNY”

W dniu 18.11.2022 r. w sali „Wirydarz” Stowarzyszenia Klasztor – Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie, odbyła się Konferencja organizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie „BezpieczNY, WolNY, RozsądNY”, w której uczestniczyło ok. 100 pracowników instytucji pomocy społecznej oraz instytucji oświatowych z terenu powiatu węgrowskiego.

W spotkaniu udział wzięli także: Senator RP Maria Koc, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Proboszcz Parafii św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy ks. dr Romuald Kosk, Dyrektor CDK dr Marek Sobisz.

Korzystając z okazji spotkania z pracownikami instytucji pomocy społecznej z terenu całego powiatu węgrowskiego Starosta Ewa Besztak i Wicestarosta Marek Renik w  towarzystwie Senator Marii Koc złożyli zebranym życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Pracownika Socjalnego.

Konferencja dotyczyła profilaktyki uzależnień i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni dzieci i młodzieży, a problematyka spotkania była przedstawiona i omówiona przez dwóch prelegentów p. Lidę Woć i p. Łukasza Wojtasika.

Powyższe wydarzenie było ostatnim z przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu „Bezpiecznie, rozsądnie, z umiarem” – cykl oddziaływań profilaktyczno – edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców powiatu węgrowskiego”, dofinansowanego przez MSWiA w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2022 - 2024  (2022 r.)

Projekt realizowany był przez Powiat Węgrowski (bezpośredni realizator: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie), a wszystkie spotkania odbywały się w Sali „Wirydarz” Stowarzyszenia Klasztor –  Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie.

Info: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie