Koncert upamiętniający 160. Rocznicę Powstania Styczniowego oraz Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Koncert upamiętniający 160. Rocznicę Powstania Styczniowego oraz Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Drukuj
(galeria: 1)

3 marca w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbył się wzruszający koncert upamiętniający 160. Rocznicę Powstania Styczniowego oraz Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez społeczność Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Zebranych w sali widowiskowej WOK gości i młodzież wraz z opiekunami  powitał dyrektor ZSP im. J. Kochanowskiego w Wegrowie Jacek Nowotniak. Następnie głos zabrała Senator RP Maria Koc - dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia.


Koncert poprzedziła prelekcja Pana Andrzeja Brzezika dotycząca wydarzeń historycznych związanych z Powstaniem Styczniowym i walką o niepodległość w powojennej Polsce.


Pamięć o heroicznej walce naszych przodków w obronie Ojczyzny społeczność Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie uczciła koncertem poetyckim Pana Andrzeja Kołakowskiego – który w swej twórczości opiewa męstwo ale i zarazem tragiczne losy polskich bohaterów narodowych walczących o niepodległość Rzeczypospolitej. Artysta podczas koncertu grał własne utwory a w czasie przerw opowiadał historie o życiu i walce wielu żołnierzy partyzanckich, zasłużonych w naszym regionie, odkrywając w ten sposób historię dla młodego pokolenia.

Na zakończenie słowa do zebranych skierowali: Poseł na Sejm Maciej Górski i Wicestarosta Węgrowski Marek Renik.

..............................................................

W koncercie uczestniczyli: Senator RP Maria Koc,  Poseł Maciej Górski, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A.  Cieszkowskiego w Węgrowie Małgorzata Rospara oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Węgrowie wraz z opiekunami.

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.