Koncert Etno Moniuszko w Miedznie

Koncert Etno Moniuszko w Miedznie

Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Miedznie było miejscem kolejnego na terenie powiatu węgrowskiego koncertu z cyklu „Mazowsze w Koronie”.

Mazowsze w Koronie to cykl wieczorów muzycznych odbywających się w zabytkach architektury województwa mazowieckiego.

Rok 2019 decyzją Sejmu i Senatu RP ustanowiony został rokiem Stanisława Moniuszki w związku z 200. Rocznicą urodzin tego wybitnego kompozytora. W związku z tym, podczas XVI już edycji projektu Mazowsze w Koronie, wybrzmiewają dzieła właśnie tego artysty.

W kościele w Miedznie na scenie wystąpiła prof. Maria Pomianowska – ikona word music, multiinstrumentalistka, rekonstruktorka staropolskich instrumentów – fideli połockiej, suki biłgorajskiej oraz Hubert Giziewski grający na współczesnym akordeonie koncertowym.

W wydarzeniu Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowała Starosta Węgrowski Ewa Besztak, członek Zarządu Powiatu Tadeusz Kot oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Krzysztof Onaszkiewicz.

Gospodarzem wydarzenia był Wójt Tadeusz Okulus, a wśród zaproszonych gości znaleźli się również: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc oraz Zastępca Dyrektora Mazowieckiego Oddziału Regionalnego ARiMR  w Warszawie i Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Maciej Górski.