Komunikat Nr 2 dot. zmian w obsłudze interesantów w związku z zagrożeniem koronawiursem

Komunikat Nr 2

z dnia 13 marca 2020 roku

Szanowni Państwo,

w związku z pogłębiającym się zagrożeniem epidemiologicznym, kierując się poczuciem odpowiedzialności  za bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców  powiatu,  naszych klientów
i pracowników Starostwa , Starosta Węgrowski działając na podstawie  ustawy  z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych ( Dz. U. z 2020 r. ,poz.374) wprowadza od dnia 16 marca 2020 roku  do odwołania zmiany w organizacji i funkcjonowaniu Starostwa .

1.Wejście do  siedziby głównej (Przemysłowa 5) możliwe będzie tylko głównym wejściem od godz. 8.10.

2.Kasa  Starostwa  realizować będzie tylko płatności bezgotówkowe ( płatność kartą). Można wnieść opłatę  przelewem  na rachunek :

Numer rachunku

Specyfika wpłat

44 9236 0008 0000 0198 2000 0170

Opłaty za wydanie prawa jazdy, rejestrację pojazdów, licencje transportowe

20 9236 0008 0000 0198 2000 0020

Opłaty geodezyjne (wypisy, wyrysy, ZUD, udostępnienie zasobu)

41 9236 0008 0000 0198 2000 0030

Opłaty z tytułu wieczystego użytkowania, trwałego zarządu, sprzedaży, przekształcenia prawa wieczystego użytkowania w prawo własności gruntów Skarbu Państwa

02 9236 0008 0000 0198 2000 0150

Wpłaty z tytułu wnoszonego wadium, zabezpieczenia wykonania umów

3.Przyjmowanie interesantów odbywać się będzie wyłącznie na zapisy.

Ponownie zwracamy się z apelem o ograniczenie bezpośrednich kontaktów z urzędem do niezbędnego minimum, tylko w sprawach pilnych  i wykorzystywanie alternatywnym możliwości kontaktu poprzez e-PUAP, korespondencję  tradycyjną, e- maile, telefonicznie.

Pełna lista kontaktów na stronie internetowej w zakładce „Kontakt”  oraz w BIP Starostwa
w zakładce : Starostwo Powiatowe- Wydziały – po kliknięciu na odpowiedni Wydział.

Na stronie internetowej w zakładce – e -formularze- znajdą Państwo wykaz usług realizowanych przez Starostwo wraz z niezbędnym opisem dotyczącym wymaganych dokumentów i opłat.

Szczególnie apelujemy do osób, które obserwują u siebie objawy grypopodobne, a zwłaszcza do osób, które powróciły z innych krajów objętych epidemią, o zachowanie rozwagi i odłożenie wizyty w  urzędzie  na inny termin.

Ponadto przypominamy, że osoby, które zakupiły samochody w kraju, aby uniknąć kar pieniężnych, mogą dokonać zgłoszenia nabycia pojazdu za pośrednictwem platformy e-puap.gov.pl  Wizyta w urzędzie niejest konieczna, bowiem zgłoszenie nie wiąze się z wymianą tablicy rejestracyjnej i opłatą, Podobnie w przypadku zbycia pojazdu.

STAROSTA WĘGROWSKI

/-/ Ewa Besztak