Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie odszedł na emeryturę

Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie odszedł na emeryturę

Komendant Powiatowej Policji w Węgrowie insp. Andrzej Styrczula po 25 latach służby odszedł na emeryturę. Nowym Komendantem węgrowskiej Policji został mł. insp. Dariusz Król.

Uroczystości pożegnalne odbyły się 18 marca w Komendzie Powiatowej Policji w Węgrowie. Wziął w nich udział Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzon, który podziękował odchodzącemu na emeryturę za lata rzetelnej i profesjonalnej służby i wręczył insp. Andrzejowi Styrczuli pamiątkową szablę oficerską. W wydarzeniu wzięli udział także Senator RP Maria Koc oraz Poseł na Sejm RP Maciej Górski, którzy życzyli insp. Andrzejowi Styrczuli pomyślności oraz realizacji dalszych planów osobistych.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowała Starosta Węgrowski Ewa Besztak, która wręczyła byłemu już Komendantowi podziękowania za pełnioną służbę i skuteczną dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu węgrowskiemu. Nowemu Komendantowi mł. insp. Dariuszowi Królowi pogratulowała awansu i życzyła wielu sukcesów w kierowaniu węgrowską komendą. Głos zabrał także Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski oraz Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela.

Podczas uroczystości insp. Andrzej Styrczula pożegnał się ze sztandarem Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie. Podziękował samorządowcom i przedstawicielom służb i instytucji za udzielone wsparcie i owocną współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu węgrowskiego. Insp. Andrzej Styrczula podziękował także węgrowskim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Policji, z którymi współpracował przez ostatnie sześć lat jako komendant. Jak podkreślał, była to praca z profesjonalną kadrą, która przynosiła ogromne zadowolenie, satysfakcję i dumę.

Żegnający się z mundurem Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie insp. Andrzej Styrczula służbę w Policji rozpoczął w 1996 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach w Zespole do walki z Korupcją. W 2013 objął stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie a dwa lata później stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie. Ze sztandarem jednostki przywitał się mł. insp Dariusz Król, któremu zostały powierzone obowiązki na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie.

Nowy Komendant mł. insp. Dariusz Król służbę rozpoczął w 1995 roku w Komendzie Rejonowej Policji na warszawskiej Woli. Od 2001 r. pełnił służbę w Komendzie Miejskiej w Siedlcach w Wydziale Prewencji. W latach latach 2006 - 2013 służył w Komendzie Głównej Policji. W 2011-2013 oddelegowany był do pełnienia służby w Departamencie Analiz i Nadzoru MSW.  W 2013 powrócił do Komendy Miejskiej w Siedlcach, gdzie  po 3 latach został Zastępcą Komendanta Miejskiego w Siedlcach nadzorującego pion kryminalny.

Autor: mł.asp. Monika Księżopolska / red. Biuro Promocji Powiatu