Kolejna partia płynów przekazana przez Wojewodę

Kolejna partia płynów przekazana przez Wojewodę

W dniu 12 maja br. Starostwo Powiatowe w Węgrowie otrzymało drugą partię płynów dezynfekujących. Płyny zostały przekazane przez Wojewodę Mazowieckiego, który wychodząc naprzeciw potrzebom uruchamianych żłobków i przedszkoli- zapewnił dalsze ich wsparcie. W chwili obecnej istnieją możliwości samodzielnego zaopatrywania się w te środki przez placówki oświatowe i zgodnie z intencją Wojewody, działania te stanowić mają pomoc w okresie wznowienia działalności placówek oraz nie powinny być traktowane jako zapewnienie zaopatrzenia w środki dezynfekujące. We współpracy z 53 Batalionem Lekkiej Piechoty w Siedlcach,  przy użyciu transportu wojskowego- z Magazynu Przeciwpowodziowego i Obrony Cywilnej na teren powiatu węgrowskiego dostarczono 4 palety ww. środków tj. 2160 l. Płyny składowane są w magazynie udostępnionym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Składamy serdeczne podziękowania dla firmy Boomet Sp. z o.o. Sp.K. za pomoc w rozładunku dostarczonych palet z płynami.

Info: Wydział Zarządzania Krzyzysowego Starostwa Powiatowego w Węgrowie