Kolejna partia płynów dezynfekcyjnych przekazana

Kolejna partia płynów dezynfekcyjnych przekazana

W dniu 8 grudnia br. Starostwo Powiatowe w Węgrowie, otrzymało kolejną partię płynu dezynfekującego do rąk. Tym razem  płyny zostały przekazane z Agencji Rezerw Materiałowych.

Środek dostarczono do nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie - skąd strażacy wydali preparat jednostkom z terenu powiatu. Płyn otrzymały urzędy miast i gmin, publiczne i niepubliczne szkoły i placówki oświatowe w tym prowadzone przez powiat węgrowski, SP ZOZ w Węgrowie, Policja, powiatowe służby, inspekcje i straże oraz jednostki podległe. Rozdysponowanie płynu na terenach miast i gmin pozostawiono w gestii wójtów i burmistrzów. Zalecono jednak w pierwszej kolejności zaopatrzenie szkół, placówek oświatowych oraz służby zdrowia.

W sumie przekazano 15 549 szt. preparatu w butelkach o pojemności 0,5 l tj. 7774,5 litra. Jest to znacząca ilość i na pewno przyczyni się do zwalczania i przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 wśród społeczeństwa.

Naczelnik WZK
Włodzimierz Cichocki