powiatwegrowski.pl - Strona główna

Jubileusz 25. rocznicy sakry biskupiej ks. bpa Antoniego Dydycza

Drukuj
(galeria: 1)

Starosta Węgrowski Ewa Besztak wzięła udział w uroczystości z okazji 25. rocznicy sakry biskupiej ks. bpa Antoniego Pacyfika Dydycza OFMCap , która odbyła się 10 czerwca 2019 r. w katedrze drohiczyńskiej.

Przybyłych na jubileusz powitał Ks. bp Tadeusz Pikus, a homilię wygłosił o. Gabriel Bartoszewski. Uroczystość zgromadziła wielu dostojnych gości, wśród których znaleźli się m.in: duchowni wyznania katolickiego oraz prawosławnego, siostry i bracia zakonni, alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie, członkowie różnych bractw, stowarzyszeń i wspólnot kościelnych. Nie zabrakło przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, świata nauki, twórców kultury i sztuki, rodziny i krewnych jubilata, służb mundurowych, kombatantów, leśników, myśliwych, harcerzy, Bractwa Kurkowego, rycerzy drohickich. Jubileusz biskupstwa zgromadził także przedstawicieli świata nauki, twórców kultury i sztuki.

W swoim wystąpieniu Ks. bp Antoni Dydycz dziękował za lata pasterskiej posługi, wszelkie otrzymane łaski a także opiekę i pomoc Matki Bożej. Podkreślał także potrzebę wielkiej miłości do Ojczyzny.

Wspólna agapa w ogrodach seminaryjnych zakończyła uroczystości jubileuszowe, które można było obejrzeć w Telewizji Trwam oraz Internecie dzięki transmisji przeprowadzonej przez Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.

Ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz przyjął święcenia biskupie z rąk abp. Józefa Kowalczyka, nuncjusza Apostolskiego w Polsce 10 lipca 1994 roku.  24 lipca 1994 roku miał miejsce ingres do konkatedry w Sokołowie Podlaskim. Przez 20 lat bp Dydycz pasterzował w diecezji drohiczyńskiej. Ponadto prowadził i prowadzi aktywną działalność na rzecz Kościoła powszechnego i Ojczyzny.

 

Na podstawie tekstu Moniki Kanabrodzkiej; https://drohiczynska.pl/

zdjęcia – al. Piotr Zdzieborski

(galeria: 2)
SŁowa uznania dla Jubilata przekazała także Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc (galeria: 3)
(galeria: 4)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.