powiatwegrowski.pl - Strona główna

Jubileusz 25-lecia istnienia parafii św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie

Drukuj
(galeria: 1)

W niedzielę, 25 lipca b.r. ,parafia św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie obchodziła jubileusz 25-lecia istnienia. Z tej okazji została odprawiona uroczysta msza św., której przewodniczył ks. bp Piotr Sawczuk, a homilię wygłosił ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz.

W wieczornym uroczystym nabożeństwie w Klasztorze uczestniczyli mi.in: duchowni, którzy przez lata posługiwali w parafii, przedstawiciel Kościoła Ewangelickiego w Węgrowie, przedstawiciele władz parlamentarnych, samorządowych, grup i stowarzyszeń działających przy parafii oraz wierni. Witając zebranych proboszcz ks. kan. Romuald Kosk podziękował wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwoju wspólnoty parafialnej a także opowiedział o planach i wyzwaniach na przyszłość dla liczącego ponad 300 lat budynku kościoła klasztornego.

W wygłoszonej homilii ks bp Antonii Dydycz przypomniał historię powstania budynku klasztoru, przybliżył sylwetki świętych patronów a także dziękował zgromadzonym na uroczystości za wkład w rozwój parafii. Szczególne słowa uznania ks bp Senior skierował do obecnego na uroczystej mszy św. pierwszego wieloletniego proboszcza Klasztoru – ks. Zbigniewa Latosiego.

Po zakończonym nabożeństwie gratulacje i życzenia dalszego rozwoju parafii złożyli: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Starosta Węgrowski Ewa Besztak i Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela. W imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego Starosta Węgrowski przekazała na ręcę ks. Romualda Koska dwa ornaty, mające służyć wspólnocie parafialnej na dalsze lata.

Ważnym punktem uroczystości było także wręczenie osobom zasłużonym dla parafii medali Jana Dobrogosta Krasińskiego,  fundatora klasztoru.

Uroczystości jubileuszowe zakończył koncert chóru “Cantus Liturgiae” z Warszawy, który zapewnił także oprawę muzyczną liturgii w języku łacińskim, nawiązując do wielowiekowej tradycji odprawiania śpiewów gregoriańskich.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.