Jarnickie Dożynki

Jarnickie Dożynki

19 sierpnia 2018 r.  Jarnickie Stowarzyszenie Seniorów zorganizowało uroczysty festyn dla mieszkańców wsi i okolic pn. „ Jarnickie dożynki”. Starostami dożynek byli Grażyna Gago prowadząca gospodarstwo hodowlane i Piotr Kałuski – sołtys wsi Jarnice i Radny Rady Gminy Liw. Festyn poprzedziła Msza Św. w Kościele św. Jakuba w Jarnicach celebrowana przez Ks. Emila Skobla. Słowo do wierzących skierował też Ks. Dziekan Leszek Gardziński. Podczas Mszy poświęcono chleb i wieniec dożynkowy. Następnie zebrani przeszli w korowodzie dożynkowym do Wiejskiego Domu Kultury w Jarnicach, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości przygotowana przez Jarnickie Stowarzyszenie Seniorów. Wystąpił zespół kurpiowski działający w Klubie Srebrnego Wieku w Rząśniku, wysłuchano także repertuaru Jarnickiego Stowarzyszenia Seniorów. Na prośbę przewodniczącej Jarnickiego Stowarzyszenia Seniorów Ewy Kulety gospodarzami tegorocznych dożynek zostali Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska oraz Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański, którym wręczono chleb dożynkowy dzielony następnie między zebranych. Przybyli goście w swoich wystąpieniach, podziękowali Pani Ewie Kulecie za organizację dożynek w Jarnicach. Po zakończeniu uroczystości mieszkańcy wsi Jarnice i okolic bawili się na festynie.

Wystąpienie Wicestarosty Haliny Ulińskiej (galeria: 4)
Występ Jarnickiego Stowarzyszenia Seniorów (galeria: 8)