IX Zjazd Pielęgniarek i Położnych Regionu Siedleckiego

IX Zjazd Pielęgniarek i Położnych Regionu Siedleckiego

DSCF1691 (galeria: 1)

Już po raz dziewiąty, pielęgniarki i położne Regionu Siedleckiego spotkały się na kultywowanym od kilu lat Zjeździe Naukowym. Tym razem, gospodarzem spotkania był Węgrów.

Tegoroczny zjazd przebiegł pod hasłem „ Od wczesnej młodości do późnej starości”, a jego organizatorami byli: Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych Regionu Siedleckiego, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Węgrowie, Starosta Węgrowski oraz Burmistrz Miasta Węgrowa. Wydarzenie zgromadziło ponad 200 gości, głównie wspomniane pielęgniarki i położne, lekarze, wykładowcy, autorytety dziedziny położnictwa oraz dyrektorzy publicznych placówek Na spotkaniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli władz lokalnych, na czele ze Starostą Węgrowskim- Krzysztofem Fedorczykiem, który rozpoczął Zjazd prezentacją na temat walorów turystycznych regionu. Po licznych przemówieniach, podziękowaniach i gratulacjach nastąpił blok naukowy, podczas którego specjaliści wypowiadali się na takie tematy jak: dystocja barkowa, stany zagrożenia życia u noworodka, problemy matek i ich dzieci po narodzinach dziecka oraz nowości z zakresu opieki położniczej.

Organizacja tego typu spotkań ma przede wszystkim na celu wzbogacenie wiedzy położnych oraz możliwość wymiany doświadczeń.

DSCF1689 (galeria: 2)
DSCF1679 (galeria: 3)