IX Hubertus Węgrowski

IX Hubertus Węgrowski

W dniach 28 i 29 pażdziernika 2017 r. odbyła się kolejna edycja tradycyjnego święta myśliwych, leśników i jeźdźców - IX Hubertus Węgrowski Mazowiecko-Podlaski 2017r. Centralnym punktem tego dwudniowego wydarzenia była uroczysta Msza Święta w koście pw. św. Ojca Pio pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza, Biskupa Seniora Diecezji Drohiczyńskiej. Poprzedziła ją Parada Św. Huberta z rynku węgrowskiego z udziałem myśliwych, leśników, rolników i jeźdźców.

Przed rozpoczęciem nabożeństwa zebranych przez świątynią powitała Marszałek Senatu RP Maria Koc wspólnie z zespołem „Węgrowianie”. Na obchody Hubertusa przybyli m.in. Minister Środowiska Prof. dr hab. Jan Szyszko, Posłowie Teresa Wargocka i Grzegorz Woźniak, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski, przedstawiciele lokalnych samorządów, służb mundurowych i środowisk łowieckich. Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowali Starosta Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Halina Ulińska oraz radni Rady Powiatu Węgrowskiego.

Ceremonię uświetnił Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej Związku Łowieckiego a także liczne poczty sztandarowe. Na zakończenie wręczono okolicznościowe odznaczenia leśników i myśliwych.

Parada Św. Huberta (galeria: 2)
W paradzie udział wzięła klasa służb mundurowych II LO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J.Kochanowskiego w Węgrowie (galeria: 4)
Występ Zespołu "Węgrowianie" (galeria: 7)
Wystąpienie Marszałek Senatu RP Marii Koc. (galeria: 8)