IV Hubertus Węgrowski już za nami

IV Hubertus Węgrowski już za nami

Przemarsz sztandarów (galeria: 1)

20-21.10.2012

W miniony weekend odbyło się - czwarte już z kolei- myśliwskie święto, zwane Hubertusem Węgrowskim. Centralnym punktem tej dwudniowej imprezy, była uroczysta Msza Święta na Błoniach Węgrowa, przy nowo budującej się parafii pw. św. Ojca Pio, którą celebrował ks. biskup Antoni Dydycz. Podczas homilii podkreślał istotną rolę lasów i apelował „(…)aby ta przyroda była dla nas czymś zaprzyjaźnionym, życzliwie traktowanym i ze zrozumieniem traktowanym. To także jest potrzebne dla naszej przyszłości, dla naszego rozwoju(…)”.

Uroczystość zgromadziła liczne grono zacnych gości, zarówno duchownych jak i przedstawicieli parlamentu, lokalnych samorządów oraz środowisk łowieckich. Swoją obecnością zaszczycili m.in. ks. Andrzej Wypych-biskup archidiecezji chicagowskiej, ks. Józef Poskrobko- diecezjalny duszpasterz myśliwych i leśników, prof. Jan Szyszko- poseł na Sejm RP, a także wdowa po ostatnim prezydencie na uchodźstwie, Ryszardzie Kaczorowskim- Karolina Kaczorowska. Ceremonię uświetnili także jeźdźcy konni, barwna Brać Kurkowa orz Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej Związku Łowieckiego, który zadbał o oprawę muzyczną. Na zakończenie, prof., J. Szyszko wręczył odznaczenia za zasługi dla lokalnego łowiectwa i szczególną pomoc przy organizacji Hubertusa, poczym wszyscy zgromadzeni mieli przyjemność podziwiać paradę konną ulicami Węgrowa.

Zwieńczeniem tegorocznego Hubertusa był wystrzał dwóch salw honorowych przez Brać Kurkową oraz błogosławieństwo ks. Biskupa A. Dydycza dla miasta Węgrowa i jego mieszkańców.

Wszyscy uczestnicy, mogli dodatkowo odwiedzić Jarmark Hubertowski, na którym można było skosztować „ Bigosu myśliwskiego”, tradycyjnych potraw i nalewek, nabyć akcesoria myśliwskie, a nawet postrzelać z łuku.

Karolina Kaczorowska (galeria: 2)
Parada ulicami Węgrowa (galeria: 3)
Stoisko Lasów Państwowych (galeria: 4)
Brać Kurkowa (galeria: 5)