IV Festyn Rodzin Zastępczych

IV Festyn Rodzin Zastępczych

Już po raz czwarty mieszkańcy Powiatu Węgrowskiego bawili się na Festynie Rodzin Zastępczych Powiatu Węgrowskiego, który odbył się 3 czerwca 2018 r. na terenie parafii św. Ojca Pio w Węgrowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Biskup Diecezji Drohiczyńskiej Tadeusz Pikus oraz Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk. Uroczystego otwarcia dokonała Dyrektor PCPR w Węgrowie Jadwiga Snopkiewicz, która podkreślała, że ideą organizacji festynu otwartego jest promocja systemu pieczy zastępczej. Na uroczystość przybyła także Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, która w czasie swojego wystąpienia podkreślała, że Zarząd Województwa Mazowieckiego wsparł finansowo organizację festynu doceniając działania dotyczące wspierania rodzin zastępczych. Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowali: Wicestarosta Halina Ulińska, Przewodniczący Rady Powiatu Zygmunt Orłowski, Wiceprzewodniczący Rady Paweł Marchela, Członkowie Zarządu Powiatu Andrzej Kruszewski i Paweł Stelmach a także radni Rady Powiatu: Mariola Chmielewska i Marek Matusik. Wicestarosta Halina Ulińska w słowach skierowanych do uczestników festynu mówiła o znaczeniu tego typu spotkań dla rodzin zastępczych i rodzin bilogicznych. Podziękowała pracownikom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie i dyrektorowi placówki Jadwidze Snopkiewicz za organizację tego wydarzenia. Czynny udział w Festynie brały również jednostki i instytucje, które zaprezentowały swoje stoiska m.in. Lokalna Grupa Działania „Bądźmy Razem”, Nadleśnictwo Łochów, Państwowa Straż Pożarna w Węgrowie, Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie, Stowarzyszenie „Sponia” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jawor”, Placówka Terenowa KRUS w Węgrowie, Fundacja By The Way, Biblioteka Pedagogiczna w Węgrowie, Addit, Wikrusz, Stadnina Koni „Sopyłówka”.

Podczas festynu przy pięknej pogodzie dzieci korzystały z bezpłatnych atrakcji np. zjeżdżalni,  trampolin, kul wodnych, euro-bangee czy przejażdżek konnych na kucykach. Przygotowano liczne gry i konkursy. Publiczność mogła obejrzeć występy solistów i zespołów m.in. sekcji wokalnej Aleksandry Kosiorek, Węgrowskiej Szkoły Musicalowej, grupy Max-Dance, zespołu „Mocni w wierze” i zespołu ludowego „Węgrowianie”.

Organizatorami byli: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Powiatu Węgrowskiego, Parafia św. Ojca Pio w Węgrowie, Urząd Marszałkowski i Powiat Węgrowski.

Uczestników festyu powitała Dyrektor PCPR w Węgrowie Jadwiga Snopkiewicz (galeria: 3)
Wystąpienie Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbiety Lanc (galeria: 4)
Wystąpienie Wicestarosty Haliny Ulińskiej (galeria: 5)