powiatwegrowski.pl - Strona główna

Inwestycje kolejowe na terenie Gminy Łochów

Drukuj
(galeria: 1)

Od wielu miesięcy na terenie Gminy Łochów PKP PLK S.A. realizuje duże inwestycje związane z powstaniem bezkolizyjnych przejazdów oraz przejść przez linię kolejową E75 Warszawa – Białystok. Koszt obecnych inwestycji to ponad 50 mln zł.

22 lutego odbyło się spotkanie z przedstawicielem inwestora, członkiem zarządu PKP PLK S.A. Arnoldem Breschem oraz Senator RP Marią Koc, Posłem na Sejm RP Maciejem Górskim, Wicewojewodą Mazowieckim Sylwestrem Dąbrowskim, Kierownikiem Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Anną Kaszubą a samorządowcami z terenu powiatu węgrowskiego, których reprezentowała Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik oraz Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski.

Spotkanie dotyczyło realizowanych na terenie Gminy Łochów inwestycji, które w wielu miejscach krzyżują się z drogami krajowymi, powiatowymi i gminnymi. Rozmawiano także o kolejnych inwestycjach, które planowane są w miejscowościach: Barchów, Łojew i Ogrodniki. Ukończenie wiaduktu w Toporze planowane jest na II kwartał 2021 roku, natomiast inwestycji w centrum Łochowa na IV kwartał 2021 roku.

(galeria: 2)
(galeria: 3)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.