III Mazowieckie Zawody OSP w Ratownictwie Wodnym i Przeciwpowodziowym

III Mazowieckie Zawody OSP w Ratownictwie Wodnym i Przeciwpowodziowym

DSCN6091 (galeria: 1)

.

30 czerwca 2012 r. nad Zalewem w Węgrowie odbyły się III Mazowieckie Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych w Ratownictwie Wodnym i Przeciwpowodziowym, w których wzięło udział 13 zespołów z terenu całego województwa.

Celem zawodów była przede wszystkim prezentacja potencjału ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego Ochotniczych Straży Pożarnych na Mazowszu, sprawdzenie poprzez współzawodnictwo umiejętności ratowników, integracja środowiska strażackiego z innymi służbami ratownictwa wodnego, a także przekazywanie społeczeństwu zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współudziale Komendy Powiatowej PSP w Węgrowie, Starostwa Powiatowego, gminy Liw i miasta Węgrów. Zarząd OW ZOSP RP- podczas zawodów- reprezentował V-ce Prezes druh Stefan Todorski, który dokonał uroczystego otwarcia i zamknięcia zawodów. Na miejsce przybyli przedstawiciele głównych organizatorów imprezy, tzn. Starosta Węgrowski- Krzysztof Fedorczyk, Burmistrz Węgrowa- Jarosław Grenda, Sekretarz Gminy Liw- Katarzyna Żelazowska, a także inni znakomici goście, m. in. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen.bryg. Wiesław Leśniakiewicz oraz doradca Komendanta Głównego st.bryg. Ireneusz Królik. Sędzią Głównym zawodów był Pan Maciej Kalinowski, a Komendantem Zawodów st. kpt. Paweł Stelmach.

Drużyny OSP rywalizowały ze sobą w trzech konkurencjach:

1. Działania zabezpieczające na lądzie - Budowa Wału Przeciwpowodziowego

2. Działania ratownicze na pomoście - Rzuty Ratownicze Kołem i Rzutką

3. Działania sprawnościowe na wodzie - Manewrowanie łodzią Wiosłową

Podczas wszystkich konkurencji uczestnicy wykazali się niesamowitą sprawnością fizyczną, jednak w klasyfikacji generalnej, najlepiej przygotowaną drużyną, okazała się OSP Płońsk. Drugie miejsce zajęła OSP Brzuza, trzecie natomiast OSP Kuligów.

Wyniki klasyfikacji generalnej zawodów:

1 miejsce Płońsk I ..................................... z wynikiem ............................37 pkt.

2 miejsce Brzuza........................................ z wynikiem ............................28 pkt.

3 miejsce Kuligów II ................................ ..z wynikiem .............................22 pkt.

4 miejsce Węgrów..................................... z wynikiem .............................21 pkt.

5 miejsce Borkowo Kościelne II ................... z wynikiem .............................16 pkt.

6 miejsce Borkowo Kościelne I .................... z wynikiem .............................16 pkt.

7 miejsce Kupientyn I ............................... z wynikiem .............................15 pkt.

8 miejsce Kuligów I .................................. z wynikiem .............................15 pkt.

9 miejsce Płońsk II .................................... z wynikiem ...........................13 pkt.

10 miejsce Załubice Stare .......................... z wynikiem .............................13 pkt.

11 miejsce Kupientyn................................. z wynikiem ..............................8 pkt.

12 miejsce Rabiany..................................... z wynikiem .............................6 pkt.

13 miejsce Otwock Wielki ........................... z wynikiem ..............................6 pkt

DSCN6063 (galeria: 2)
DSCN6166 (galeria: 3)