III Kongres Sołtysów Powiatu Węgrowskiego

III Kongres Sołtysów Powiatu Węgrowskiego

Na 11 marca przypada coroczny Dzień Sołtysa. Z tej okazji 8 marca w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie odbyła się konferencja skierowana do wszystkich sołtysów z terenu powiatu węgrowskiego.

W organizowanym przez Samorząd Powiatu Węgrowskiego na czele ze Starostą Węgrowskim Ewą Besztak wydarzeniu wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Europoseł Zbigniew Kuźmiuk, Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie Joanna Bala oraz Zastępca Dyrektora Mazowieckiego Oddziału Regionalnego ARiMR  w Warszawie Maciej Górski.

Zaproszeni goście przygotowali krótkie wystąpienia okolicznościowe, połączone z życzeniami z okazji Dnia Kobiet. W wystąpieniach mogliśmy usłyszeć między innymi o tym, jak ważna jest rola sołtysa, w związku z tym, że jest najbliższej problemów i potrzeb swoich sąsiadów. Mówcy zwracali uwagę, że bycie sołtysem to prawdziwa nobilitacja, ponieważ świadczy o zaufaniu płynącym z najbliższego środowiska.

Uzupełnieniem konferencji były stoiska informacyjne przygotowane przez węgrowskie oddziały ARiMR oraz KRUS.

W wydarzeniu udział wzięło około dwustu sołtysów. Na widowni zasiedli również burmistrzowie i wójtowie, radni powiatowi i miejscy, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych oraz naczelnicy wydziałów.

Już po raz drugi rozmowy kuluarowe umilił doskonale przygotowany catering przez uczniów z sadoweńskiego ZSP oraz węgrowskiego SOSW.