II Targi Edukacyjne Powiatu Węgrowskiego

powiatwegrowski.pl - Strona główna

II Targi Edukacyjne Powiatu Węgrowskiego

Drukuj
(galeria: 1)

17  marca w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie  odbyły się II Targi Edukacyjne Powiatu Węgrowskiego. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie z udziałem szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Węgrowski.


Targi edukacyjne skierowane były do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, celem zapoznania z pełną informacją dotyczącą kierunków kształcenia oraz ofertą edukacyjną placówek oświatowych powiatu węgrowskiego na rok szkolny 2023/2024. Podczas wydarzenia młodzież mogła skorzystać z fachowej pomocy doradców zawodowych, pedagogów i psychologów oraz zorientować się w sytuacji na rynku pracy. Powiatowe Targi Edukacyjne prezentowały bogatą ofertę edukacyjną ale także wskazywały możliwości rozwoju osobistego oraz rozwijania talentów i zainteresowań.

 

Rozpoczęcie targów

Targi oficjalne rozpoczęła Starosta Ewa Besztak, która zapewniała, że Samorząd Powiatu Węgrowskiego dokłada wszelkich starań, aby nauka w szkołach ponadpodstawowych powiatu była inspirującą, pełną ciekawych doświadczeń i licznych sukcesów drogą ku dorosłości.  Starosta podkreślała, że szkoły w naszym powiecie w trosce o wysoki poziom kształcenia ogólnokształcącego, jak i zawodowego kierują do młodych ludzi bogatą ofertę oraz zapewniają zdobywanie wiedzy i umiejętności na wysokim poziomie. Nasze placówki oświatowe umożliwiają zdobycie nowych kwalifikacji i doświadczeń zawodowych, dzięki kursom kwalifikacyjnym i atrakcyjnym praktykom, w tym międzynarodowym w ramach programu Erasmus+. Ponadto szkoły dysponują nowoczesnymi klasopracowniami z najnowszym wyposażeniem technicznym.

Słowa do zebranych skierowali także: Poseł Maciej Górski, Poseł Daniel Milewski i Mazowiecki Wicekurator Oświaty Pani Dorota Skrzypek, która na ręce Starosty przekazała list gratulacyjny od Ministra Edukacji Narodowej – Przemysława Czarnka. List do uczestników wydarzenia skierowała także Senator RP – Maria Koc.

 

Stoiska

Przygotowane przez wystawców punkty informacyjno-promocyjne gwarantowały odwiedzającym możliwość doskonałego zapoznania się z ich ofertą, nawiązania bezpośrednich kontaktów, uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania, które mamy nadzieję pozwoliły rozwiązać ewentualne wątpliwości związane z wyborem dalszej ścieżki kształcenia.

Podczas II Targów Edukacyjnych Powiatu Węgrowskiego uczniom klas VII i VIII zaprezentowały się się szkoły i placówki oświatowe oraz instytucje powiatowe, w tym:  I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ostrówku, Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Stoczku, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Węgrowie. Dodatkowo odwiedzający targi możli zobaczyć wirtualną strzelnicę laserową i wystawę sprzętu rolniczego przygotowaną przez ZSP im. J. Kochanowskiego w Węgrowie.

Stoiska informacyjne przygotowały także: Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie, 53 Batalion lekkiej piechoty z Siedlec i Powiatowy Urząd Pracy w Węgrowie.

Gościmy także:  Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Akademię Nauk Stosowanych  Mazovia w Siedlcach, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Siedlcach, Cech Rzemiosł Różnych w Węgrowie, firmę Triol Poland z siedzibą w Ostrówku i firmę MIKS a także Muzeum VR.

Kartka z Powstania

Muzeum VR przygotowało stoisko, na którym uczestnicy chętni uczestnicy Targów przy za pomogą Googli VR  mogli się przenieść do czasów Powstania Warszawskiego, słysząc strzały i widząc, jak wyglądała stolica w ogniu powstańczych walk. „Kartka z Powstania” to fabularyzowane widowisko historyczne zrealizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości.

...............................................

W wydarzeniu udział wzięła młodzież ze szkół podstawowych z terenu powiatu węgrowskiego wraz z opiekunami a także: Poseł Maciej Górski, Poseł Daniel Milewski, Mazowiecki Wicekurator Oświaty Pani Dorota Skrzypek, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Radni Powiatu Węgrowskiego na czele z Przewodniczącym Rady Leszkiem Redoszem, przedstawiciele lokalnych samorządów, w tym Burmistrz Łochowa - Robert Gołaszewski i z-ca Burmistrza Węgrowa Halina Ulińska, Komendant Powiatowy Policji insp. Zbigniew Zięcina, dyrektorzy instytucji powiatowych oraz szkół i placówek oświatowych z terenu naszego powiatu wraz z uczniami, przedstawiciele szkół wyższych, urzędów, instytucji i pracodawców.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniam objęła Senator RP – Maria Koc.

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)
(galeria: 29)
(galeria: 30)
(galeria: 31)
(galeria: 32)
(galeria: 33)
(galeria: 34)
(galeria: 35)
(galeria: 36)
(galeria: 37)
(galeria: 38)
(galeria: 39)
(galeria: 40)
(galeria: 41)
(galeria: 42)
(galeria: 43)
(galeria: 44)
(galeria: 45)
(galeria: 46)
(galeria: 47)
(galeria: 48)
(galeria: 49)
(galeria: 50)
(galeria: 51)
(galeria: 52)
(galeria: 53)
(galeria: 54)
(galeria: 55)
(galeria: 56)
(galeria: 57)
(galeria: 58)
(galeria: 59)
(galeria: 60)
(galeria: 61)
(galeria: 62)
(galeria: 63)
(galeria: 64)
(galeria: 65)
(galeria: 66)
(galeria: 67)
(galeria: 68)
(galeria: 69)
(galeria: 70)
(galeria: 71)
(galeria: 72)
(galeria: 73)
(galeria: 74)
(galeria: 75)
(galeria: 76)
(galeria: 77)
(galeria: 78)
(galeria: 79)
(galeria: 80)
(galeria: 81)
(galeria: 82)
(galeria: 83)
(galeria: 84)
(galeria: 85)
(galeria: 86)
(galeria: 87)
(galeria: 88)
(galeria: 89)
(galeria: 90)
(galeria: 91)
(galeria: 92)
(galeria: 93)
(galeria: 94)
(galeria: 95)
(galeria: 96)
(galeria: 97)
(galeria: 98)
(galeria: 99)
(galeria: 100)
(galeria: 101)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.