II Mazowiecki Kongres Kół Gospodyń Wiejskich

II Mazowiecki Kongres Kół Gospodyń Wiejskich

Drugie spotkanie KGW z terenu Mazowsza odbyło się 20 czerwca w Zespole Szkół w Górznie koło Garwolina. Wydarzenie swoją obecnością uświetniła Pierwsza Dama - Agata Kornhauser-Duda. Organizatorami wydarzenia byli: Waldemar Sabak - Wójt Gminy Górzno, Katolickie Radio Podlasie i Fundacja Podlaskie Centrum Radiowe.

W tegorocznym wydarzeniu wzięły udział delegacje ok. 40 Kół Gospodyń Wiejskich z 22 powiatów. Uroczystego otwarcia dokonali Senator RP Maria Koc oraz Ks. Andrzej Sochal. Dla uczestników wydarzenia przygotowano ciekawe wykłady, warsztaty i panele dyskusyjne.

W wydarzeniu wzięła udział Pierwsza Dama – Agata Kornhauser-Duda, która z rąk Senator RP Marii Koc otrzymała książkę „Węgrowskie drogi do niepodległości, a z rąk Starosty Węgrowskiego Ewy Besztak pamiątkę fotograficzną po wizycie Pani Prezydentowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie.