I sesja VI kadencji Rady Powiatu Węgrowskiego

I sesja VI kadencji Rady Powiatu Węgrowskiego

Zarząd i Prezydium Rady Powiatu Węgrowskiego 2018-2023, na czele ze Starostą Ewą Besztak (galeria: 1)

W środę, 21 listopada 2018r. odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu Węgrowskiego w kadencji 2018-2023, poprzedzona mszą św. w intencji Radnych Rady Powiatu, koncelebrowana przez ks. dziekana Leszka Gardzińskiego. Następinie nowowybrani Radni Rady Powiatu zebrali się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie. Do momentu wyboru nowego przewodniczącego rady powiatu, sesja była prowadzona przez Halinę Ulińską, która jest najstarszym radnym. Na początku radni odebrali zaświadczenia o powołaniu na funkcję oraz złożyli ślubowanie. Następnie przystąpiono do głosowania nad wyborem Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady.

Przewodniczącym Rady Powiatu Węgrowskiego kadencji 2018-2023 został Pan Leszek Redosz. Wiceprzewodniczącymi Rady Powiatu zostali Pani Brygida Górniaczyk i Pan Krzysztof Onaszkiewicz.

Rada Powiatu Węgrowskiego wybrała także Starostę Powiatu Węgrowskiego, którym została Pani Ewa Besztak. Na wniosek Starosty, Rada również w głosowaniu tajnym, dokonała wyboru pozostałych członków Zarządu w składzie: - wicestarosta Pan Marek Renik, Członkowie Zarządu Powiatu Węgrowskiego: Pan Tadeusz Kot, Pan Artur Lis oraz  Pan Włodzimierz Miszczak.

Skład Rady Powiatu Węgrowskiego kadencji 2018-2023:

• Ewa Besztak – Starosta
• Marek Renik – Wicestarosta
• Artur Lis – Członek Zarządu Rady Powiatu
• Tadeusz Kot – Członek Zarządu Rady Powiatu
• Włodzimierz Miszczak – Członek Zarządu Rady Powiatu
• Leszek Paweł Redosz – Przewodniczący Rady Powiatu
• Brygida Górniaczyk – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu
• Krzysztof Onaszkiewicz – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu
• Adam Strąk – Radny Rady Powiatu
• Anna Mytkowska – Radna Rady Powiatu
• Łukasz Komorowski – Radny Rady Powiatu