powiatwegrowski.pl - Strona główna

Gościńcem przez Mazowsze i Podlasie

Drukuj
(galeria: 1)

25 stycznia 2019 r. w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja podsumowująca projekty oznakowania szlaku WIELKIEGO GOŚCIŃCA LITEWSKIEGO. Lokalna Organizacja Turystyczna Wielki Gościniec Litewski powstała w 2013 r. w Sokołowie Podlaskim z inicjatywy Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc. Celem organizacji jest reaktywacja dawnego traktu handlowego i pocztowego jako szlaku turystycznego. Wielki Gościniec Litewski, łączący Warszawę z Wilnem, był przez kilka wieków jednym z najważniejszych traktów Rzeczypospolitej. Przemierzali go królowie, kupcy i podróżni. LOT WGL zrzesza samorządy, instytucje kultury, organizacje pozarządowe, właścicieli obiektów turystycznych i pasjonatów turystyki, którzy dążą do najlepszego wykorzystania walorów kulturowych, krajobrazowych i historycznych Wschodniego Mazowsza i Podlasia.
Na konferencję przybyło wielu gości: samorządowców, parlamentarzystów, przedstawicieli miejscowości, powiatów położonych na trasie gościńca, miłośników lokalnej turystyki.
Powiat Węgrowski reprezentował Wicestarosta Marek Renik.
Dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury Marcin Celiński wraz z Katarzyną Sobieską – Dyrektor Biura Lokalnej Organizacji Turystycznej Wielkiego Gościńca Litewskiego powitali zgromadzonych gości, przedstawili działalność LOT WGL oraz podsumowali projekty oznakowania szlaku. Następnie głos zabrała Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc – pomysłodawczyni reaktywacji historycznego traktu. Wicemarszałek w swoim wystąpieniu mówiła o szlaku turystycznym, jego idei, a także planach na przyszłość. Na zakończenie konferencji goście obejrzeli widowisko folklorystyczne pt. „ Na Rocha” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Sokołowianie".
 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
Wystąpienie Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc (galeria: 8)
Dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury Marcin Celiński oraz Dyrektor Biura LOT WGL Katarzyna Sobieska (galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
Senator RP Waldemar Kraska (galeria: 12)
Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera (galeria: 13)
ZPiT " Sokołowianie" w widowisku " Na Rocha" (galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.