Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Węgrowskiego

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Węgrowskiego

Drukuj
(galeria: 1)

9 listopada odbyło się Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Węgrowskiego, w którym wzięli udział przedstawiciele samorządów z siedmiu szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu węgrowskiego. Dla młodych samorządowców przygotowane zostały warsztaty rozwojowe, które zwieńczyło podpisanie deklaracji o wzajemnej współpracy.

Forum zorganizowane przez Powiat Węgrowski oraz Stowarzyszenie „Ogólniak” ma być zaczątkiem przyszłej współpracy między Samorządem Powiatu Węgrowskiego a przedstawicielami Samorządów Uczniowskich szkół ponadpodstawowych. Długofalowym celem tej współpracy jest powołanie zespołu który będzie inicjował i realizował różne działania społeczne o charakterze powiatowym i międzyszkolnym.

Wydarzenie zostało otwarte przez Starostę Węgrowskiego Ewę Besztak, która wyraziła nadzieję, że inicjatywa okaże się ciekawą płaszczyzną do rozwoju nowych umiejętności i zdobywania interesującej wiedzy, także w wymiarze praktycznym i być może zainspiruje młodzież do dalszej aktywności społecznej, a w przyszłości także samorządowej na innych szczeblach.

Głos zabrali także parlamentarzyści: Senator RP Maria Koc oraz Poseł na Sejm RP Maciej Górski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również Wicestarosta Marek Renik, Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Węgrowskiego Brygida Górniaczyk oraz dyrektorzy szkół i opiekunowie samorządów uczniowskich.

Po krótkiej części oficjalnej odbyły się warsztaty integracyjne i rozwojowe skierowane do młodzieży, które poprowadził Maciej Chudkiewicz - dziennikarz telewizyjny, prasowy i radiowy. Zarządzający mediami i pracą redakcji. Ekspert, konsultant, konferansjer i wykładowca akademicki. Wysoko oceniany, certyfikowany i doświadczony trener grupowy, coach i nauczyciel. Absolwent m.in. szkoły trenerów Grupy TROP.

Po warsztatach wszyscy uczestnicy podpisali deklarację wzajemnej współpracy.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.