Festiwal Szachowy

Festiwal Szachowy

XIII Międzynarodowy Festiwal Szachowy odbył się  23 i 24.09.2017r. Został zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży pod kierunkiem Prezesa Wiesława Krzanowskiego w Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. W zawodach wzięło  udział 50 uczestników w tym 21 z Powiatu Węgrowskiego. Sędzią zawodów była Pani Eliza Słupska. Otwarcia Festiwalu Szachowego dokonała Wicestarosta Halina Ulińska, która pogratulowała uczestnikom pasji i życzyła wspanialej gry. W wyniku eliminacji wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Seniorzy:

1. Adam Łukasik Siedlce

2. Sławomir Kurpiewski Siedlce

3. Dariusz Gajewski Warszawa

Juniorzy 11-18 lat (chłopcy)

1. Jakub Żurawicki Węgrów

2. Wiktor Kukawski Międzyrzec Podlaski

3. Wojciech Kukowski Siedlce

Dzieci do lat 10

1. Krzysztof Dobosiewicz Klub Warszawa

2. Dawid Dobosiewiicz Klub Warszawa

3. Przemysław Sekuła Węgrów

Juniorzy (dziewczęta)

1. Adrianna Dajnowicz Warszawa

2. Oliwia Zioło Zielonka

3. Aleksandra Żurawicka Węgrów

Najmłodsi zawodnicy 6-7 lat

1. Zuzanna Gromek  Węgrów

2. Maks Trusz  Ukraina

Wystąpienie Wicestarosty Haliny Ulińskiej. Obok Wiesław Krzanowski. (galeria: 2)
Wicestarosta Halina Ulińska złożyła podziękowanie za zorganizowanie festiwalu szachowego Panu Wiesławowi Krzanowskiemu. (galeria: 5)