Dzień Strażaka w Węgrowie

Dzień Strażaka w Węgrowie

Nagrody Starosty Węgrowskiego dla wyróżnionych strażaków (galeria: 1)

W miniony wtorek, 21 maja br., strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie uroczyście obchodzili swoje święto.

Dzień Strażaka to doskonała okazja do tego, by wyrazić wdzięczność i nagrodzić najbardziej zasłużonych dla strażackiej służby. Jak co roku, awansowano i uhonorowano nie tylko druhów strażaków, ale również ludzi, którzy w sposób szczególny zasłużyli się dla działalności przeciwpożarowej.

Awanse w stopniach oficerskich i aspiranckich otrzymali:

- Dariusz Maciąg

- Zbigniew Domański

- Marek Rudaś

- Mateusz Bieniak

Awanse w stopniach podoficerskich:

- Mariusz Marchela

- Piotr Ojdana

- Krzysztof Skolimowski

- Piotr Kożuchowski

- Maciej Szczepanik

- Daniel Dołowy

- Adam Urbankowski

Złoty „ Medal za zasługi dla pożarnictwa”:

- Krzysztof Fedorczyk

- Marek Szczepanik

- Waldemar Rostek

- Piotr Małyska

- Maciej Szczepanik

- Daniel Guzek

Srebrny „ Medal za zasługi dla pożarnictwa”:

-Marek Mudant

- Ireneusz Śledziewski

- Wiesław Soliński

- Ewa Nojszewska

- Mariusz Marchela

Brązowy „ Medal za zasługi dla pożarnictwa”:

- Artur Gago

- Anna Wiśniewska

- Krzysztof Małyszka

- Sławomir Kupisz

- Jacek Mroczek

- Ewa Ufnal

- Anna Bala

- Grzegorz Król

- Daniel Dołowy

- Paweł Falkowski

- Kamil Ożarowski

- Adam Urbankowski

- Tomasz Gierłowski

Srebrna odznaka „ Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”:

- Dariusz Maciąg

- Marek Rudaś

Trzech najbardziej zasłużonych strażaków- Andrzej Frączek, Adam Urbankowski i Kamil Ożarowski- otrzymało specjalne wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Węgrowskiego.

Licznie zgromadzeni goście, w tym przedstawiciele Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz władz lokalnych, złożyli wszystkim druhom i druhnom życzenia oraz podziękowania za całoroczny trud, odwagę i ofiarność w niesieniu pomocy potrzebującym. Pomimo ciągle rozszerzającego się zakresu zadań i obowiązków są w stałej gotowości do bezinteresownego niesienia pomocy bliźnim, w myśl strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Jak podkreślił Starosta Węgrowski- Krzysztof Fedorczyk: „(…) w czasie kryzysu, na tę służbę zawsze można liczyć.”

Przedstawiciele Straży Pożarnej oraz władz lokalnych (galeria: 2)
Grono zasłuzonych dla ochrony przeciwpożarowej (galeria: 3)
Starosta Węgrowski otrzymuje złoty Medal za zasługi dla pożarnictwa (galeria: 4)
Medal za zasługi dla pożarnictwa (galeria: 5)