Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej

Drukuj
DSCF1375 (galeria: 1)

13 czerwca br.- po raz kolejny z rzędu- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Węgrowie hucznie świętował Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Świętowanie tego dnia ma na celu uświadomienie ludziom, że poczucie własnej wartości oraz szacunek do siebie i innych, stanowi istotę człowieczeństwa . Nie można odebrać tego szacunku i godności człowiekowi, bez względu na jego wiek, płeć, kolor skóry, wyznanie, pochodzenie społeczne czy niepełnosprawność. „ Dzień Godności …” ma pomóc społeczeństwu zrozumieć problemy osób niepełnosprawnych oraz kształtować wobec nich postawę tolerancji.

Wśród licznie zgromadzonych gości, pojawiła się także p. Ewa Besztak- Wicestarosta Węgrowski. Na jej ręce, przedstawicielka Rady Rodziców- złożyła podziękowania dla Samorządu Powiatu Węgrowskiego za sfinansowanie zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dzieci.

Wspólna zabawa i przeżywanie tego święta, pozwoliło zintegrować lokalną społeczność ze środowiskiem osób niepełnosprawnych intelektualnie. Ten dzień dostarczył zarówno dzieciom, młodzieży, rodzicom, opiekunom, jak i przybyłym gościom mnóstwo emocji.

DSCF1370 (galeria: 2)
DSCF1386 (galeria: 3)
DSCF1366 (galeria: 4)
DSCF1374 (galeria: 5)
DSCF1379 (galeria: 6)
DSCF1384 (galeria: 7)
DSCF1391 (galeria: 8)
DSCF1364 (galeria: 9)
DSCF1377 (galeria: 10)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.