Dzień Edukacji Narodowej 2022

Dzień Edukacji Narodowej 2022

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej potocznie zwany Dniem Nauczyciela. 12 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyły się powiatowe obchody tego święta.

Wydarzenie rozpoczęło się od wystąpienia Starosty Węgrowskiego Ewy Besztak, która podziękowała za trud i zaangażowanie podejmowane przez pracowników oświaty po to, aby kolejne pokolenia Polaków wyposażone zostały w odpowiednią wiedzę i umiejętności do stawiania czoła wyzwaniom dzisiejszych czasów. Zwróciła uwagę na trudne okoliczności ostatnich lat pracy w oświecie spowodwane pandemią oraz wojną. Starosta przybliżyła także sytuację oświatową na terenie powiatu węgrowskiego w kontekście naborów oraz inwestycji. Szczegóły na załączonej prezentacji.

Do życzeń przyłączył się także Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Węgrowskiego Brygida Górniaczyk oraz Mariola Jarmulińska prezes ZNP w Węgrowie.

W trakcie obchodów wręczono nauczycielom Nagrody Starosty. W tym roku uhonorowani zostali:

Pan Jacek Nowotniak - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie
Pani Ewa Dmowska - Dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie
Pani Agnieszka Ludwin - Dyrektorka Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie
Pani Hanna Kasperowicz - Dyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie
Pani Joanna Gołębiewska-Kokoszka - Wicedyrektorka Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie
Pani Monika Kowalska - Wicedyrektorka Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Czesława Czapówa  w Jaworku
Pani Joanna Kowalczyk - Nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie
Pan Paweł Kruszewski - Nauczyciel Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie
Pan Mariusz Wójcik - Nauczyciel Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem
Pani Aneta Żołnierzak - Nauczycielka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie
Pani Magdalena Miałkowska - Logopeda w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgrowie

Uroczystości uświetnił występ utalentowanych wokalistek z I LO im. Adama Mickiewicza w Węgrowie: Anastazji Żołnierzak, Maji Szczepanik, Julii Siwieckiej, Zuzanny Janiuk, Klaudii Świętochowskiej.