Dożynki Województwa Mazowieckiego z udziałem delegacji powiatu

Dożynki Województwa Mazowieckiego z udziałem delegacji powiatu

W dniu 29 sierpnia 2021 r. Delegacja Powiatu Węgrowskiego wzięła udział w Dożynkach Województwa Mazowieckiego, które odbyły się w Radomiu- Muzeum Wsi Radomskiej.

Powiatowymi Starostami Dożynek byli Państwo Mariusz i Katarzyna Składanek, którzy prowadzą gospodarstwo rolne w miejscowości Morzyczyn Włościański, gmina Sadowne o powierzchni ok 70 ha. Zajmują się w dużej mierze produkcją zwierzęcą.

Wykonawcami tegorocznego Powiatowego Wieńca Dożynkowego było Sołectwo Grabiny, gmina Sadowne na czele z Panią sołtys Malwiną Perzyna. Wieniec został uwity w sposób tradycyjny  z naturalnych materiałów takich jak zboża: pszenżyto, żyto, pszenica, owies, jęczmień czterorzędowy i dwurzędowy, len, kukurydza oraz z ziół: krwawnik, mięta, piołun, aronia, jarzębina, kobylak, koper, nawłoć, orzech włoski, bez czarny, dziurawiec

Wykonawcą Chleba Dożynkowego był Pan Leszek Wrzosek, właściciel piekarni w Węgrowie.

Delegacji Powiatowej przewodniczył Pani Bożena Gierej Naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa.

Info: Wydział Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa