Dożynki Diecezji Drohiczyńskiej 2012

Dożynki Diecezji Drohiczyńskiej 2012

DSCF8553 (galeria: 1)

08 września 2012 w Kamionnie

08 września 2012 odbyły się tegoroczne Dożynki Diecezji Drohiczyńskiej w parafii Kamionna, których hasłem przewodnim stały się słowa :” Czym jest człowiek, że o nim pamiętasz” (Ps 8). Honory gospodarzy dożynek pełnili państwo Beata i Piotr Zach z Baczek. Uroczystość swoją osobą uświetnili duszpasterze z diecezji drohiczyńskiej, delegacje z wieńcami, władze wojewódzkie, samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych, delegacje instytucji wraz ze sztandarami oraz Młodzieżowa Orkiestra Marynarki Wojennej.

Przed uroczystą Eucharystią, pan Adam Bujak wspominał swoje spotkania z Janem Pawłem II oraz zaprezentował najnowsze albumy wydawane przez wydawnictwo „ Biały Kruk”. Ks Zenon Czumaj natomiast, przybliżył historię parafii w Kamionnie.

Dziękczynną Mszę Świętą celebrował biskup drohiczyński- Antoni Dydycz, W homilii szczególną uwagę zwrócił na brak harmonii między coraz bardziej zmechanizowaną pracą rolnika a naturą. ”(…) Ziarna może być nawet i więcej, ale życia mniej, mniej zwierząt, mniej ptaków, mniej śpiewów. Technika zagłusza wszystko swoim warkotem…”. Biskup podkreślił również istotne znaczenie katolickich środków masowego przekazu jakimi są telewizja „TRWAM” i tygodnik „NIEDZIELA”, które pomimo tego iż łączą z Kościołem, napotykają wrogość ze strony innych mediów.

Ordynariusz drohiczyński, podczas Eucharystii, poświęcił tegoroczne ziarno oraz wszystkie wieńce dożynkowe, przygotowane przez parafie z terenu całej diecezji. Wręczył także diecezjalne odznaczenia zasłużonym dla rolnictwa i regionu.

Na zakończenie Eucharystii, Starosta węgrowski- Krzysztof Fedorczyk, podziękował ordynariuszowi za piękne słowa homilii i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości. Szczególne podziękowania skierował do proboszcza z parafii Kamionna- ks. Marka Bielaka oraz wszystkich parafian. Po wystąpieniu cała uroczystość przeniosła się na plac przy Zespole Szkół w Kamionnie, gdzie zostały wręczone nagrody za najpiękniejsze wieńce dożynkowe. Dalsze świętowanie umilały występy zespołów ludowych takich jak „ Patoczanki”, „Sadowianki” oraz „ Łochowianie”

Organizatorami Dożynek Diecezjalnych w Kamionnie byli: Kuria Diecezjalna w Drohiczynie, Powiat Węgrowski oraz Gmina Łochów,

DSCF8551 (galeria: 2)
DSCF8503 (galeria: 3)