Dofinansowanie na przebudowę ul. Mickiewicza w Węgrowie

Dofinansowanie na przebudowę ul. Mickiewicza w Węgrowie

od prawej: Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Halina Ulińska (galeria: 1)

W dniu 21 sierpnia 2018r. w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie podpisano umowę o udzielenie dotacji celowej z budżetu państwa na dofinansowanie zadania pod nazwą „Rozwój infrastruktury drogowej na terenie powiatu węgrowskiego poprzez rozbudowę i przebudowę drogi powiatowej ul. Mickiewicza w Węgrowie", w ramach programu wieloletniego pod nazwą „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. W imieniu Powiatu Węgrowskiego umowę podpisali Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk i Wicestarosta Halina Ulińska. Z ramienia  Urzędu Wojewódzkiego podpis złożył Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Umowa dotyczyła udzielenia dotacji celowej z budżetu państwa w kwocie 1 097 134,00 zł na dofinansowanie trwającej rozbudowy i przebudowy ulicy Mickiewicza w Węgrowie. W ramach udzielonego dofinansowania zostaną wykonane następujące zadania: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, w tym 14-cie zjazdów i 13 zatok postojowych na łączną liczbę 102 miejsc postojowych, wykonanie nowej konstrukcji i nawierzchni, obramowań, elementów odwodnienia, oznakowania, robót wykończeniowych i towarzyszących, budowa kanalizacji deszczowej, przebudowa odcinków sieci wodociągowej, przebudowa sieci gazowej średniego ciśnienia, przebudowa linii energetycznej , oświetlenia i przebudowa infrastruktury telekomunikacyjnej. Termin zakończenia robót planowany jest na 31.08.2018r.  Inwestycja znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Węgrowskiego.