Dofinansowanie modernizacji oświetlenia w budynku Starostwa Powiatowego w Węgrowie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Dofinansowanie modernizacji oświetlenia w budynku Starostwa Powiatowego w Węgrowie

Drukuj
(galeria: 1)

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od lat wspiera Powiat Węgrowski. Uroczystości, na które przybyli m. in. Senator RP Maria Koc, Poseł Maciej Górski, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski oraz Wójtowie i Burmistrzowie z Powiatu Węgrowskiego odbyły się 4 listopada 2022 roku w nowej Komendzie PSP w Węgrowie. Powiat Węgrowski pozyskał dofinansowanie, dzięki któremu wprowadzi ekologiczne rozwiązania zmniejszające w znacznym stopniu zużycie energii elektrycznej.

W tym dniu miało miejsce podpisanie umów pomiędzy WFOŚiGW w Warszawie na czele z Panią Prezes Kamilą Mokrzycka oraz Panią Dyrektor Agnieszka Kiljańczyk, a Samorządem Powiatu Węgrowskiego na czele z Panią Starostą Ewą Besztak na dofinansowanie modernizacji oświetlenia w budynku starostwa powiatowego w Węgrowie. Także tego dnia dotacje trafiły do OSP z terenu powiatu węgrowskiego na zakup wyposażenia oraz działania związane z ekologią.

W ramach przedmiotowego zadania planowana jest modernizacja systemu oświetlenia budynku Starostwa Powiatowego w Węgrowie. Zadanie polegać będzie na demontażu starych i montażu nowych źródeł i opraw światła. Obecnie zamontowane świetlówki krótkie i długie zostaną wymienione na nowe świetlówki LED o mniejszej mocy. Istniejące oprawy zostaną zdemontowane, a w ich miejsce zamontowane zostaną nowe, bardziej nowoczesne. W ramach zadania planuje się zakup 160 świetlówek długich LED oraz 336 świetlówek krótkich LED. Pozostałe istniejące źródła światła zostaną wymienione na energooszczędne odpowiedniki, które zużywać będą mniej energii elektrycznej. Aktualnie wykorzystywane metalohalogeny zostaną wymienione na energooszczędne zamienniki. Metalohalogen służący do podświetlania masztu zostanie zastąpiony żarówką LED, a metalohalogen do podświetlania parkingu zastąpią dwa naświetlacze LED o mniejszej łącznej mocy. Wykorzystanie nowoczesnego i energooszczędnego oświetlenia ledowego oprócz oszczędności wynikających z niższego poboru energii elektrycznej, zagwarantuje również rzadszą konieczność ich wymiany z uwagi na ich dłuższą żywotność.

Planowana data zakończenia zadania – 23.12.2022 r.

Szacunkowy wartość zadania: 86 770,00 zł

  • dotacja z WFOŚiGW - 78 093,00 zł
  • środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 8 677,00 zł
(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.