Dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

Dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

24 września 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyło się spotkanie, w trakcie którego Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski wręczył Samorządowcom z powiatu węgrowskiego i mińskiego symboliczne czeki na dofinansowanie inwestycji drogowych, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Na drogi z terenu powiatu węgrowskiego wraz z promesami z funduszu klęskowego trafiło ponad 18 mln zł.

Spotkanie prowadziła kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba. W przekazaniu symbolicznych promes udział wzięli: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Poseł Teresa Wargocka, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Maciej Górski, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Onaszkiewicz, Członek Zarządu Tadeusz Kot, Radny Powiatowy Łukasz Komorowski, Burmistrzowie i Wójtowie z terenu powiatu węgrowskiego wraz z pracownikami urzędów a także przedstawiciele samorządów z terenu powiatu mińskiego.

W ramach otrzymanego dofinansowania na terenie powiatu węgrowskiego zrealizowanych zostanie 13 inwestycji powiatowych i gminnych. 2 drogi powiatowe w miejscowościach Sadolesie i Pobratymy a także 11 dróg gminnych w: Sadownem, Stoczku, Łochowie, Liwie, Węgrowie i Wierzbnie.